Intel pracuje nad tanimi chipami do urządzeń przenośnych

Intel pracuje nad tanimi chipami do urządzeń przenośnych

Intel pracuje nad tanimi chipami do urządzeń przenośnych
Źródło zdjęć: © Intel
21.03.2009 12:30, aktualizacja: 23.03.2009 09:53

Firma Intel potwierdziła, że pracuje nad nowymi chipami przeznaczonymi do urządzeń przenośnych. Ich plusem ma być niskie zużycie energii oraz niezwykle atrakcyjna cena. Sprzęt ma zostać wprowadzony na rynek w ciągu najbliższych trzech miesięcy jako część platformy Montevina Plus.

Przedstawicielka firmy Intel, Connie Brown, jest zdania że laptopy budowane w oparciu o nowe chipy amerykańskiego giganta będą bardzo cienkie ( grubości słynnego MacBooka Air czy komputera Adamo firmy Dell ) oraz dużo tańsze. Na przykład ultramobilne notebooki dziś dostać można w cenie około 150. dolarów amerykańskich. Brown szacuje, że po zastosowaniu chipów należących do platformy Montevina Plus koszty zakupu tego typu sprzętu spaść mogą nawet do 600 dolarów.
_ "W niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się wiele niezwykle cienkich laptopów w różnych cenach. Da to większy wybór zarówno konsumentom biznesowym jak i prywatnym." _

Wprowadzenie nowych chipów przez firmę Intel byłoby swoistą odpowiedzią na niedawne posunięcie największego rynkowego rywala tej spółki - AMD. Advanced Micro Devices udostępniło w styczniu tego roku Athlona Neo, przeznaczonego do ultramobilnych laptopów w cenach od 50. do 1500 dolarów. Jednocześnie szefowie giganta z Sunnyvale skrytykowali firmę Intel za zbyt duże ceny sprzętu.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)