Intel pokazuje jak będziemy żyć w przyszłości

Intel pokazuje jak będziemy żyć w przyszłości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.06.2012 14:25, aktual.: 29.06.2012 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas jubileuszowej 10. edycji Research@Intel firma przedstawia swoje projekty związane z ulepszeniem codziennego życia.

Na imprezie przedstawiono m.in. dema przyszłościowych rozwiązań technologicznych, które podzielono na cztery interaktywne strefy, połączone interdyscyplinarnym „Centrum zrównoważonego życia”, które prezentuje inteligentne miasto, dom i biuro przyszłości:

Moje życie. Technologie sterowane gestami i kontrolujące zużycie energii, które wzbogacają domowe życie; czujniki, które pozwalają wyobrazić sobie świadome otoczenia, bezpieczne środowisko niewymagające od ludzi noszenia kluczy; aktualizacja wirtualnej przebieralni „Magiczne lustro”. z trójwymiarowymi awatarami, które dokładnie odzwierciedlają kształt ciała i poruszają się w realistyczny sposób; oraz technologia, która umożliwia wyświetlanie i interakcję z treściami multimedialnymi na dowolnych powierzchniach, takich jak ściana pokoju albo kuchenny blat.

Mój samochód. Innowacje badające relacje zachodzące między człowiekiem, drogą i kanałami przekazywania informacji w celu zwiększenia komfortu jazdy. Jedna z demonstracji pokazuje prototypowy system reflektorów, który zapewnia kierowcom dobrą widoczność w deszczu. Wykorzystując oprogramowanie i architekturę Intela do obrazowania i obliczeń, technologia ta zapobiega oświetlaniu kropel deszczu.

Moja praca. Lepsze spotkania, godne zaufania usługi chmurowe i analiza wizualna mogą zmienić sposób, w jaki pracujemy. Inteligentny asystent konferencyjny łączy kilka technologii, aby zapewnić transkrypcję, wyświetlanie napisów i tłumaczenie podczas spotkań; trzy demonstracje podejmują wyzwanie obsługi dużych zbiorów danych, wykorzystując algorytmy wizualizacji i optymalizacji do identyfikowania ważnych wzorców i relacji, aby zachęcać do eksploracji, ułatwiać odkrywanie wiedzy i wspierać podejmowanie decyzji.

Kluczowe technologie. Fundamentalne innowacje, które ukształtują przyszłe pojazdy oraz witryny internetowe i staną się portalami do przyszłych wrażeń technologicznych. Strefa ta prezentuje szeroką gamę technologii: prace ośrodka ISTC zajmującego się wizualnym przetwarzaniem danych, w tym podstawowe technologie, które pozwolą na tworzenie realistycznych, skalowalnych postaci w czasie rzeczywistym, które będą zachowywać się w naturalny sposób; wyświetlanie treści 3. w przeglądarkach za pomocą technologii „River Trail”; nowatorskie techniki ochrony prywatności danych użytkownika w chmurze przy użyciu rozpoznawania twarzy do uwierzytelniania użytkowników; oraz inteligentny serwer wideo, który może wysyłać strumień wideo do kilku urządzeń klienckich jednocześnie, dopasowując go do typu urządzenia.

Zrównoważone życie. Technologie i usługi, które zapewnią ludziom, dostawcom usług, władzom i urządzeniom możliwość interakcji w godnym zaufania środowisku. W Intel Labs powstały różnorodne innowacyjne czujniki, agregatory oprogramowania, aktywatory i interfejsy, które wspólnie pozwolą na podjęcie tych wyzwań. Pokazywane będą technologie, które zarządzają zużyciem energii w domu, inteligentne budynki biurowe ze zlokalizowaną kontrolą, a także intelowskie czujniki, które przydają się w takich zastosowaniach, jak ograniczanie zatorów na drogach, monitorowanie jakości wody i powietrza, a nawet infrastruktura stacji do ładowania pojazdów elektrycznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)