Intel podaje oficjalną nazwę procesorów bazujących na architekturze Nehalem

Intel podaje oficjalną nazwę procesorów bazujących na architekturze Nehalem

Intel podaje oficjalną nazwę procesorów bazujących na architekturze Nehalem
10.08.2008 13:00, aktualizacja: 11.08.2008 09:23

Intel podał oficjalną nazwę procesorów bazujących na architekturze Nehalem. Nowe CPU będą sprzedawane pod nazwą handlową Intel Core i7.

*Firma Intel Corporation poinformowała, że procesory do komputerów stacjonarnych oparte na nowej mikroarchitekturze (znanej pod nazwą kodową Nehalem) otrzymają oficjalną nazwę Intel® Core™ i7. *
Pierwsze produkty z tej nowej rodziny, w tym wersja Extreme Edition, zostaną oznaczone identyfikatorem i7 i będą formalnie znane jako procesory Intel Core i7. Jest to jeden z kilku nowych identyfikatorów, które pojawią się w miarę wprowadzania na rynek nowych produktów w ciągu następnego roku.

Produkty oparte na nowej mikroarchitekturze zapewnią wysoką wydajność i energooszczędność. To połączenie najlepszych cech pomoże Intelowi zdobyć jeszcze mocniejszą pozycję na rynkach urządzeń mobilnych, komputerów stacjonarnych i serwerów.Marka Intel Core w ciągu kilku ostatnich lat zyskała dużą rozpoznawalność, uznanie klientów i potencjał rynkowy. Intel Core jest zatem logiczną nazwą dla najnowszej rodziny procesorów Intela. Logo Intel Core i7 będzie umieszczane na wysokowydajnych komputerach stacjonarnych, a jego specjalna czarna wersja będzie zarezerwowana dla maszyn najwyższej klasy z procesorami Extreme Edition.

Intel będzie dołączał numery modeli procesorów w celu odróżnienia poszczególnych chipów. Pierwsze modele oparte na nowej mikroarchitekturze mają wejść do produkcji w czwartym kwartale tego roku. Procesory wyposażone w technologię Intel® Hyper-Threading, znaną też jako jednoczesna wielowątkowość, mogą obsługiwać osiem wątków programowych w czterech rdzeniach.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)