Intel Friday Night Game w Polsce!

Intel Friday Night Game w Polsce!

Intel Friday Night Game w Polsce!
21.10.2008 12:36, aktualizacja: 21.10.2008 13:10

26 października w Krakowie fani gier komputerowych obejrzą
gwiazdy sportów elektronicznych na żywo podczas debiutującego w Polsce
Intel Friday Night Game. W czasie 3 godzinnych zmagań najlepsi
zawodnicy Pro Evolution Soccer, Counter-Strike oraz America’s Army

*26 października w Krakowie fani gier komputerowych obejrzą gwiazdy sportów elektronicznych na żywo podczas debiutującego w Polsce Intel Friday Night Game. W czasie 3 godzinnych zmagań najlepsi zawodnicy Pro Evolution Soccer, Counter-Strike oraz America’s Army rozegrają mecze okraszone profesjonalnym komentarzem i na żywo relacjonowane przez telewizję Patio oraz ESL TV. *

Intel Friday Night Game (IFNG), jest serią cyklicznych wydarzeń off-line w ramach ligi ESL Pro Series, podczas których rozgrywane są najciekawsze mecze kolejki ligowej. IFNG odbywa się w różnych miastach i ma formę telewizyjnego studia sportowego z udziałem publiczności, okraszonego profesjonalnym, sportowym komentarzem oraz relacją telewizyjną. Pierwszy polski przystanek Intel Friday Night Game odbędzie się już 26 października w krakowskim kinie Kijów o godzinie 18:00.

Historia wydarzenia w Europie sięga 7 lat. Niemiecka liga ESL Pro Series organizuje przystanki Intel Friday Night Game, co tydzień w innym mieście. Nie mniejszą popularnością IFNG cieszy się we Włoszech i Hiszpanii. Łącznie aż 18 krajów organizuje w tym roku ligę ESL Pro Series, w ramach, której odbędzie się przeszło 100 przystanków Intel Friday Night Game.

„_ Formuła Intel Friday Night Game sprawdza się w wielu krajach Europy. Kluczem do sukcesu jest to, że na imprezach świetnie bawią się nie tylko uczestnicy samych rozgrywek, ale także, a może przede wszystkim publiczność. A to dzięki profesjonalnej relacji ze zmagań zawodników przeprowadzonej jak w pełnym emocji show telewizyjnym. Mam wielką nadzieję, także jako gracz, że Intel Friday Night Game będzie stałym elementem w kalendarzu polskiego e-sportu. _” – mówi Radosław Walczyk, PR Manager Central and Eastern Europe, Intel® Technology Poland.

Podczas zmagań na scenie zostanie rozegrany m.in. mecz Counter-Strike pomiędzy drużynami DELTAeSPORTS a Frag Executors, w których składach występują reprezentanci Polski - zeszłoroczni Mistrzowie Europy. Mecz America’s Army, to spotkanie odnoszących międzynarodowe sukcesy drużyn Majestic i HardPlay.

Podczas pierwszego IFNG zostanie zaprezentowana również kolejna dyscyplina ligowa w ESL Pro Series – symulator grania w piłkę, gra Pro Evolution Soccer. W pierwszym sezonie ESL Pro Series zawodnicy walczą o 40.000 PLN w gotówce!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)