Instagram wypowiada wojnę fałszywym obserwującym

Instagram wypowiada wojnę fałszywym obserwującym

Instagram wypowiada wojnę fałszywym obserwującym
Źródło zdjęć: © flickr.com | Santeri Viinamäki
Adam Bednarek
20.11.2018 11:36, aktualizacja: 20.11.2018 12:19

Instagram znalazł sposób na osoby, które w nie do końca uczciwy sposób zdobywają polubienia, komentarze czy obserwujących. Jeżeli w podobny sposób zbudowaliście swoją internetową popularność - możecie mieć problem.

Na razie Instagram ostrzega. Osoby, które korzystały z narzędzi pomagających w krótkim czasie zdobyć pokaźną liczbę obserwujących, mogły w ostatnim czasie zobaczyć specjalny komunikat. Instagram poprosił takich użytkowników o zmianę hasła do konta. W ten sposób "odczepia" się aplikacje, które napędzają instagramową popularność.

Robią to w bardzo prosty sposób: masowo komentują wpisy, klikają polubienia i zaczynają obserwować innych. Ci wtedy odpowiadają miłym gestem i także odwdzięczają się obserwowaniem profilu. Rzecz jasna nie wiedząc o tym, że osoba, która wcześniej skomentowała ich urocze selfie, korzystała tak naprawdę z aplikacji i chwalonej fotki pewnie nawet nie widziała.

Przy okazji gigant dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników - podawanie komukolwiek hasła do swojego konta jest bardzo ryzykownym i niepolecanym ruchem.

Instagram skasował również wszelkie aktywności zdobyte za pomocą dodatkowych aplikacji. Jeżeli nagle kontom, które obserwujecie, spadła w znaczący sposób liczba fanów, to już wiecie, co może być przyczyną.

Dowodem na to, że Instagram pełen jest kont, które nie są kontrolowane przez prawdziwych użytkowników, był niedawny eksperyment jednego z użytkowników. Zamieścił zdjęcie z prostym hasłem: "Nie reaguj na ten post. Zobacz kto korzysta z bota na instagramie". Efekt? Użytkownik "warszawiakzwarszawy", który postanowił urządzić polowanie na boty, swój cel osiągnął. Od razu uzyskał sporo automatycznych komentarzy w stylu: "Wspaniale tu u ciebie", "widać, że robisz to z pasją", "miło zawiesić oko na twoich zdjęciach".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)