Instagram umacnia swoją pozycję dzięki nowej aplikacji

Instagram umacnia swoją pozycję dzięki nowej aplikacji

Instagram umacnia swoją pozycję dzięki nowej aplikacji
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.03.2015 10:29, aktualizacja: 24.03.2015 11:20

Nowe darmowe i - co najważniejsze - oficjalne narzędzie od Instagrama!

Instagram udostępnił niedawno nową aplikację, która rozszerza jego możliwości. Już nie musicie pobierać zewnętrznych (czasem płatnych) aplikacji, żeby urozmaicić swój profil kolażami.

Miłośnicy kwadratowych zdjęć mobilnych mają do dyspozycji całe mnóstwo aplikacji, które dają wiele dodatkowych możliwości - zdecydowanie najczęściej takich, których sam Instagram jest pozbawiony. Pobierając narzędzia od innych dostawców, niejednokrotnie można spotkać się z rozczarowaniem, masą reklam, słabą jakością wyjściową zdjęć i kompletną niefunkcjonalnością. To się zdaje powoli zmieniać, ponieważ konkurencja na rynku jest spora, a sam Instagram niedawno wypuścił kolejne zewnętrzne narzędzie do obróbki fotografii. Czy to oznacza, że za jakiś czas, przejęty przez Facebooka serwis będzie oferować szerokie spektrum nowych możliwości? Z pewnością nie wszystkich tych, które zapewniają inne narzędzia, ale przynajmniej można korzystać z kolejnych funkcji proponowanych przez sam program.

Po Hyperlapse, który pozwala na nagrywanie filmików w przyspieszonym tempie (nawet dwunastokrotnym), teraz przyszedł czas na Layout.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska / @sebastiankupski)

Dzięki Layout, użytkownicy mogą stworzyć kolaż zdjęć. Nowe narzędzie jest wzbogacone o funkcje, których na próżno szukać w wielu zewnętrznych rozwiązaniach. Dziesięć propozycji rozkładu ramek, w których każde zdjęcie można dowolnie pomniejszać/powiększać, zmieniać położenie, zastępować kolejnością czy rozszerzać kolumny i wiersze, to spore ułatwienie dla miłośników zbiorczych grafik.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska / @sebastiankupski)

Gotową kompozycję można bardzo szybko i łatwo udostępnić na Instagramie (powyżej), Facebooku czy też wysłać Snapchatem itp.

Oczywiście tak samo, jak w przypadku Hyperlapse, aplikacja Layout jest dostępna w tej chwili wyłącznie dla posiadaczy smartfonów z systemem iOS. Tak więc jedynie iPhone pozwoli na swobodne korzystanie z nowych funkcjonalności.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)