Instagram po cichu wprowadził nową opcję - przewijanie w bok. Internauci są wściekli

Instagram po cichu wprowadził nową opcję - przewijanie w bok. Internauci są wściekli

Instagram po cichu wprowadził nową opcję - przewijanie w bok. Internauci są wściekli
Źródło zdjęć: © Fotolia
Barnaba Siegel
27.12.2018 17:14, aktualizacja: 27.12.2018 18:10

Instagram zawsze kojarzy mi się z fajnymi, wysmakowanymi fotkami i przewijaniem ich z góry na dół. O ile pierwszej cechy nikt mi raczej nie zabierze, tak twórcy wzięli się za sposób, w jaki korzystamy z apki na co dzień. Niektórzy użytkownicy dziś zauważyli, że cały feed zaczął przewijać się w poziomie.

Pozornie drobna rzeczy, ale dla milionów korzystających na co dzień z Instagrama ogromna zmiana. A być może wewnętrzny dramat. Oto od lat scrollowaliśmy naszą stronę główną z góry na dół, teraz aplikacja chce, abyśmy przesuwali zdjęcia na boki. Ale to nie koniec zmian. W nowej wersji nie można zamachnąć się palcem i hurtem przelecieć przez kilkanaście zdjęć. Po aktualizacji przesuwamy po jednym zdjęciu w lewo lub w prawo. Do tej pory robiliśmy tak tylko w przypadku wrzutek-galerii, gdzie naraz wrzuconych było kilka zdjęć.

Wcześniej przewijanie feedu w poziomie było tylko w utajonych fazie testów. Dziś niektórzy użytkownicy Instagrama dostali niespodziewaną aktualizację. Co ciekawe, równie po cichu jak się pojawiła, u wielu osób zniknęła. Z pewnością firma zbiera informacje, które zadecydują, jaka będzie przyszłość strony głównej popularnej apki. Z pewnością wielu odetchnie z ulgą, gdy okaże się, że w kwesti głównej tablicy ze zdjęciami nic się nie zmieni.

Aktualizacja Instagrama - fani wściekli

Jak odpowiedzili internauci na aktualizację? Nie trudno się domyślić. Twitter w momencie pisania tego artykułu już została zalany przez falę negatywnych komentarzy, a tagi #instagramupdate oraz "Did Instagram" są najbardziej trendującymi. Co oznacza, że prawie non-stop pojawiają się powiązane komentarze.

Dominuje mieszanka złości, niedowierzania, radość z cofnięcia aktualizacji i nabijanie się z Instagrama, że po cichu wprowadził tak kontrowersyjny pomysł i szybko się z niego wycofał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)