Innowacyjny tablet Dell XT2: znamy specyfikację

Innowacyjny tablet Dell XT2: znamy specyfikację

Innowacyjny tablet Dell XT2: znamy specyfikację
10.02.2009 11:00, aktualizacja: 10.02.2009 12:58

Do Sieci przedostały się oficjalne informacje na temat nowego tabletu Della oznaczonego symbolem XT2. Tym samym potwierdziła się część wcześniejszych doniesień dotyczących specyfikacji tego sprzętu.

Nowy tablet Della, dysponujący ekranem o przekątnej 12,1 cali, pracuje w oparciu o procesor Intel Core 2 Duo Ultra Low Voltage o częstotliwości 1,2 lub 1,4 GHz. Do wyboru będą dwa rodzaje dysków oraz trzy pojemności: 80. i 120-gigabajtowy dysk HDD SATA oraz 64-gigabajtowy dysk SSD. Tablet pracować ma pod kontrolą jednej z wersji systemu Vista ( Ultimate lub Business ) z możliwością dokonania downgrade'u do Windows XP Tablet Edition.

Obraz
© (fot. IDG)

Oprócz tego Dell XT2 może oddać do dyspozycji użytkownika do 5 gigabajtów pamięci RAM. Nie zabraknie również obsługi sieci w standardzie Wi-Fi oraz interfejsu Bluetooth. Z obecnych w urządzeniu portów warto wymienić FireWire, VGA, dwa wyjścia USB, gniazdo na karty ExpressCard 5. mm oraz gniazdo pamięci na karty SD.

Całe urządzenie będzie ważyć 1,6. lub 1,72 kg, w zależności od tego, jaka bateria będzie w nim wykorzystywana. Oprócz cztero- lub sześciokomorowej, dostępna będzie również wersja dziewięciokomorowa.
Dell XT2 pojawi się na rynku już 11 lutego, jednak jak do tej pory jego cena nie została jeszcze ujawniona.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)