Innowacyjny tablet Dell XT2: znamy specyfikację

Innowacyjny tablet Dell XT2: znamy specyfikację10.02.2009 11:00
Innowacyjny tablet Dell XT2: znamy specyfikację

Do Sieci przedostały się oficjalne informacje na temat nowego tabletu Della oznaczonego symbolem XT2. Tym samym potwierdziła się część wcześniejszych doniesień dotyczących specyfikacji tego sprzętu.

Nowy tablet Della, dysponujący ekranem o przekątnej 12,1 cali, pracuje w oparciu o procesor Intel Core 2 Duo Ultra Low Voltage o częstotliwości 1,2 lub 1,4 GHz. Do wyboru będą dwa rodzaje dysków oraz trzy pojemności: 80. i 120-gigabajtowy dysk HDD SATA oraz 64-gigabajtowy dysk SSD. Tablet pracować ma pod kontrolą jednej z wersji systemu Vista ( Ultimate lub Business ) z możliwością dokonania downgrade'u do Windows XP Tablet Edition.

288755657967155347
Źródło zdjęć: © (fot. IDG)

Oprócz tego Dell XT2 może oddać do dyspozycji użytkownika do 5 gigabajtów pamięci RAM. Nie zabraknie również obsługi sieci w standardzie Wi-Fi oraz interfejsu Bluetooth. Z obecnych w urządzeniu portów warto wymienić FireWire, VGA, dwa wyjścia USB, gniazdo na karty ExpressCard 5. mm oraz gniazdo pamięci na karty SD.

Całe urządzenie będzie ważyć 1,6. lub 1,72 kg, w zależności od tego, jaka bateria będzie w nim wykorzystywana. Oprócz cztero- lub sześciokomorowej, dostępna będzie również wersja dziewięciokomorowa.
Dell XT2 pojawi się na rynku już 11 lutego, jednak jak do tej pory jego cena nie została jeszcze ujawniona.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)