Innogy GO! Zmiany w regulaminie uderzają w młodych kierowców

Innogy GO! Zmiany w regulaminie uderzają w młodych kierowców

Innogy GO! Zmiany w regulaminie uderzają w młodych kierowców
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.08.2019 14:11, aktualizacja: 10.08.2019 14:37

Innogy GO! oferuje usługę wynajmowania aut elektrycznych na minuty. Najnowsza zmiana regulaminu odsuwa najmłodszych posiadaczy prawa jazdy kategorii B od możliwości skorzystania z usługi.

Firma działa w Warszawie od kwietnia tego roku i oferuje możliwość wypożyczenia samochodu z pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej na systemy Android i iOS. Mimo że Innogy GO! działa dopiero od kilku miesięcy, to już decydowała się wprowadzić dość kontrowersyjną zmianę w regulaminie.

9 sierpnia wszedł w życie nowy regulamin Innogy GO!. Zmianie przede wszystkim uległ minimalny wiek kierowców, którzy mogą skorzystać z usługi car-sharingu. Teraz auta mogą wypożyczać osoby posiadające prawo jazdy kategorii B przez okres minimum 6 miesięcy, które ukończyły 22 lata. Innogy GO! przyznaje, że według przeprowadzonych przez nich statystyk, za 60% wypadków z udziałem wypożyczanych samochodów były odpowiedzialne osoby poniżej 22 roku życia.

Nowy regulamin obowiązuje nowych użytkowników od dnia rejestracji w usłudze Innogy GO! (zarejestrowanych usłudze od 9 sierpnia 2019). Dotychczasowych użytkowników regulamin będzie obowiązywał od 23 sierpnia 2019. Nowy regulamin Innogy GO! znajdziecie pod tym adresem.

Zmiany w regulaminie usługi Innogy GO! wywołuje już kontrowersje w mediach społecznościowych. Jednak jeśli firma ma dane statystyczne, które wyjaśniają ich decyzję, to trudno się dziwić, że Innogy chce zwiększyć bezpieczeństwo swojej usługi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)