Innogy GO! Zmiany w regulaminie uderzają w młodych kierowców

Strona głównaInnogy GO! Zmiany w regulaminie uderzają w młodych kierowców
10.08.2019 14:11
Innogy GO! Zmiany w regulaminie uderzają w młodych kierowców
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Innogy GO! oferuje usługę wynajmowania aut elektrycznych na minuty. Najnowsza zmiana regulaminu odsuwa najmłodszych posiadaczy prawa jazdy kategorii B od możliwości skorzystania z usługi.

Firma działa w Warszawie od kwietnia tego roku i oferuje możliwość wypożyczenia samochodu z pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej na systemy Android i iOS. Mimo że Innogy GO! działa dopiero od kilku miesięcy, to już decydowała się wprowadzić dość kontrowersyjną zmianę w regulaminie.

9 sierpnia wszedł w życie nowy regulamin Innogy GO!. Zmianie przede wszystkim uległ minimalny wiek kierowców, którzy mogą skorzystać z usługi car-sharingu. Teraz auta mogą wypożyczać osoby posiadające prawo jazdy kategorii B przez okres minimum 6 miesięcy, które ukończyły 22 lata. Innogy GO! przyznaje, że według przeprowadzonych przez nich statystyk, za 60% wypadków z udziałem wypożyczanych samochodów były odpowiedzialne osoby poniżej 22 roku życia.

Nowy regulamin obowiązuje nowych użytkowników od dnia rejestracji w usłudze Innogy GO! (zarejestrowanych usłudze od 9 sierpnia 2019). Dotychczasowych użytkowników regulamin będzie obowiązywał od 23 sierpnia 2019. Nowy regulamin Innogy GO! znajdziecie pod tym adresem.

Zobacz też: Carsharing szansą dla elektromobilności? "Rozwiązanie dla dużych miast"

Zmiany w regulaminie usługi Innogy GO! wywołuje już kontrowersje w mediach społecznościowych. Jednak jeśli firma ma dane statystyczne, które wyjaśniają ich decyzję, to trudno się dziwić, że Innogy chce zwiększyć bezpieczeństwo swojej usługi.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)