InnoFest 2015: Energooszczędne i ekologiczne lodówki z szeregiem nowatorskich rozwiązań

InnoFest 2015: Energooszczędne i ekologiczne lodówki z szeregiem nowatorskich rozwiązań
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.01.2015 15:53

Konferencja LG InnoFest 2015 to nie tylko nowe OLEDy. Producent pokazał najnowszą linię swoich energooszczędnych i ekologicznych lodówek z szeregiem nowatorskich rozwiązań, ułatwiających życie i pozwalających na zminimalizowanie kosztów eksploatacji sprzętu.

LG nie jest jedyną firmą, która biegnie za standardami ekologii i energooszczędności. Od dłuższego już czasu nurt tych dwóch cech jest najchętniej przyjmowanym przez największych gigantów produkujących sprzęty gospodarstwa domowego. Energooszczędność to oszczędzanie nie tylko energii, ale i pieniędzy. Ekologia natomiast jest modna - wszyscy chcemy być ekologiczni i korzystać z ekologicznych rozwiązań, przy okazji redukując choćby zużycie coraz droższej wody, a także detergentów. W jaki sposób LG chce nas nakłonić w 201. roku do bycia ekologicznym i energooszczędnym?

Zdawałoby się, że w temacie lodówek wszystko zostało już powiedziane. LG udowadnia jednak, że tak nie jest. Nowa linia chłodziarko-zamrażarek to modele dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Klasa energetyczna A+++ i funkcja Total No Frost mają zapewnić lodówkom LG przewagę w tym segmencie rynku. Ma tak się stać dzięki zastosowaniu sprężarki Inverter Linear Compressor, w której napęd obrotowy zastąpiono napędem liniowym. W związku z tym, w sprężarce występuje mniejsze tarcie wewnętrzne, które zwiększa trwałość i niezawodność oraz zmniejsza emitowany hałas. Według towarzystwa VDE, które przeprowadziło testy sprzętu, lodówki ze sprężarką Inverter Linear Compressor zużywają ok 32. mniej energii i pracują o 25% ciszej niż te, w których zastosowano konwencjonalną sprężarkę tłokową. Mniejsze zużycie energii elektrycznej to przede wszystkim obniżenie rachunków za prąd, a cichsza praca – wiadomo – przekłada się na komfort użytkownika.

Oprócz cichej pracy i mniejszego zużycia energii, konsumenci zwrócą pewnie uwagę na jeden bardzo istotny fakt –. sprężarka liniowa lodówek LG objęta jest dziesięcioletnią gwarancją.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

To, co mnie najbardziej zainteresowało w zaprezentowanych niedawno przez LG lodówkach to jednak nie jest sprężarka, nie jest to cichsza praca i klasa A+++. Są to drzwi. Niejednokrotnie można usłyszeć „Zamknij tę lodówkę, to nie muzeum”. Oczywiście głównym powodem, dla którego nie powinniśmy wpatrywać się w zawartość „szafy”. zbyt długo, jest uciekające z niej zimne powietrze, które chroni przechowywaną żywność. Idąc tym tropem, producent zastosował drzwiach pewien „gadżet”, który trwale przykuł moją uwagę. System Door-in-Door to nic innego jak drzwi w drzwiach. Dzięki takiej kombinacji, użytkownik ma łatwy dostęp do najczęściej wyjmowanych produktów spożywczych, ograniczając jednocześnie wydostawanie się zimnego powietrza z lodówki nawet o… 47%. Przez to przechowywana żywność zachowuje swoją świeżość na dłużej i nie jest narażona na gwałtowne skoki temperatur w urządzeniu.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Dodatkowe drzwi otwieramy nie klamką czy dobrze nam znanym uchwytem schowanym gdzieś z boku albo między chłodziarką a zamrażarką, ale wygodnym, niewielkim przyciskiem znajdującym się na froncie urządzenia. Po otwarciu drzwi, użytkownik ma dostęp do regulowanego kosza z szufladami. W zależności od potrzeb, można łatwo dostosować dodatkową powierzchnię do przechowywanych produktów, również w kwestii wysokości poszczególnych komór. Drzwi Door-in-Door zastosowano we wszystkich modelach lodówek przeznaczonych na rynek ogólnoświatowy, w tym również w lodówkach side-by-side, wielodrzwiowych oraz tych z górnym zamrażalnikiem.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

To nie koniec nowości. Nowe lodówki LG zostały pozbawione wewnętrznej przegrody między drzwiami. Zapewnia to wygodniejszy dostęp i większą przestrzeń dla przechowywanych produktów. Smart Storage pozwala na dostosowanie warunków panujących w komorach do poszczególnych artykułów o zróżnicowanych wymaganiach termicznych.

Kilka dodatkowych funkcji

Nadawanie inteligentnych nazw każdej funkcji może zdawać się nieco śmieszne (i słusznie), jednak każdy z producentów chce podkreślić, że dana funkcjonalność jest właśnie jego. Oto krótka charakterystyka poszczególnych nowości, zastosowanych w lodówkach LG:

 - Total no Frost, o którym wspomniałem na samym początku, zapewnia jednakowe chłodzenia w całym wnętrzu lodówki poprzez nawiew zimnego powietrza.
 - Multi Air Flow rozprowadza zimne powietrze z kilku otworów wentylacyjnych.
 - Pure N Fresh dzięki wentylatorowi skutecznie usuwa zbyt intensywne zapachy oraz dostarcza do wnętrza lodówki oczyszczone powietrze. W skład tego systemu wchodzi filtr węglowy, niwelujący kwaśne oraz zasadowe zapachy oraz wentylator, zasysający co godzinę powietrze, by następnie z powrotem dostarczyć je do wnętrza urządzenia.
 - Smart Diagnosis to inteligentna i bardzo przydatna funkcja, dzięki której konsultanci z centrum serwisowego mogą szybko zdiagnozować ewentualne usterki w pracy lodówki.
 - Moist Balance Crisper to pokrywa o strukturze plastra miodu, która skuteczniej zatrzymuje wilgoć, zapewniając lepsze warunki przechowywania produktów.
 - Strefa Flash 0 to znajdująca się w głównej komorze przestrzeń, nadająca się idealnie do przechowywania mięsa i ryb, ograniczając zamrażanie i rozmrażanie tego typu produktów.

Jak widać, LG stara się konsekwentnie zdobyć zaufanie ogólnoświatowego rynku, wprowadzając do sprzedaży masę urządzeń, w których zastosowano kolejne „smart”. funkcje i nowości. Z pewnością jest to pewien sposób na zaznaczenie swojej obecności wśród konkurencji, jednak nie wiemy jeszcze jak sprzęt wprowadzany na 2015 rok zostanie odebrany przez konsumentów. W tej chwili możemy jedynie podziwiać poszczególne specyfikacje, oczekując na pierwsze sygnały od nabywców.

Dla zainteresowanych, załączam dane techniczne dwóch modeli z nowej serii lodówek LG.

Energooszczędna lodówka z dolnym zamrażalnikiem (model GBB530VMCQE)
 - Sprężarka Inverter Linear Compressor
 - Klasa energetyczna A+++ -20%
 - Funkcja Total No Frost (w pełni bezszronowa)
 - System Multi Air Flow
 - Inteligentna funkcja diagnostyczna Smart Diagnosis™
 - Strefa Fresh 0
 - Pokrywa Moist Balance Crisper™
 - Składana półka
 - Półka na wino
 - System Zero Clearance - bezkolizyjne otwieranie drzwi do 90 stopni
 - Uchwyt Easy Open Handle
 - 10-letnia gwarancja (na sprężarkę Inverter Linear Compressor)

Wielodrzwiowa lodówka klasy premium (model GMJ916NSHV)
 - Sprężarka Inverter Linear Compressor
 - Drzwi Door-in-Door™
 - System inteligentnego przechowywania
 - Funkcja Total No Frost (w pełni bezszronowa)
 - System Multi Air Flow
 - System filtrów Pure N Fresh
 - Składana półka
 - Extra Duo space - duża pojemność
 - Automatyczny dystrybutor lodu oraz wody
 - 10-letnia gwarancja (na sprężarkę Inverter Linear Compressor)

_ SŁK _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)