Infinia LED TV - mocne uderzenie LG

Infinia LED TV - mocne uderzenie LG

Infinia LED TV - mocne uderzenie LG
Źródło zdjęć: © LG
08.03.2010 11:30, aktualizacja: 08.03.2010 12:00

Rok 2010 w segmencie telewizorów może należeć do urządzeń z podświetleniem LED. Już na przełomie marca i kwietnia w sprzedaży znajdą się nowe modele takich odbiorników marki LG. Urządzenia charakteryzują się atrakcyjnym wzornictwem, obniżonym zapotrzebowaniem na energię oraz przede wszystkim - poprawionymi właściwościami wyświetlania obrazu.

W nadchodzących tygodniach w sprzedaży znajdą się serie LG750. i LG8500. Pierwsza z wymienionych to linia LED Plus, z podświetleniem krawędziowym i obszarowym. Odbiorniki z tym oznaczeniem charakteryzują się kontrastem 5000000:1 oraz technologią TrueMotion 100 Hz. Urządzenia z omawianej rodziny będą dostępne w rozmiarach 32, 37, 42, 47 i 55 cali.

Obraz
© LG Infinia 750. (fot. LG)

Z kolei LG850. - Full LED Slim - to linia telewizorów z krawędziowym podświetleniem LED. Odbiorniki dostępne będą w rozmiarach 42, 47 i 55 cali. Zastosowano w nich 200-hercowy system odświeżania TrueMotion. Urządzenia mogą wyświetlić obraz w kontraście 9000000:1.
Telewizory obsługują protokół komunikacyjny Bluetooth i technologię DLNA (podłączenie do sieci domowej), dysponują też dwoma portami USB 2.0 i czterema HDMI. W odbiornikach zastosowano system automatycznej optymalizacji parametrów wyświetlania (kontrast, jasność, balans bieli, ustawienia kolorów) dostosowujący je w zależności od natężenia i barwy światła w danym pomieszczeniu.

Producent nie ujawnił jeszcze cen urządzeń. Prawie bez ramek

Nowe telewizory LG zostały wykonane zgodnie ze stylistyką "Borderless" - ekran odbiornika okala cienka ramka, a front telewizora to płaska tafla, bez żadnych uskoków. Producent w zadbał również o uproszczenie obsługi urządzeń. Efektem tego jest funkcja Kreator Obrazu II, której zadaniem jest kalibracja obrazu i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika - proces kalibracji jest prosty, obejmuje siedem etapów.

Obraz
© LG Infinia 850. (fot. LG)

Nowości LG oferują też możliwość bezpośredniego dostępu do Internetu. Jest on na chwilę obecną dość ograniczony - na ekranie tv można obejrzeć zasoby wideo serwisu YouTube, albumy zdjęć w Google Picasa oraz sprawdzić pogodę przez AccuWeather, jednak przedstawiciele LG zapewniają, że oferta ta zostanie wkrótce rozszerzona.

Nie zapominać o 3D

W drugim kwartale 201. r. LG dostępne staną się telewizory umożliwiające wyświetlanie obrazu 3D. Odbiorniki z serii LD920, LX9500 oraz LX6500 będą współpracować z okularami z aktywną migawką. Jak zapewnia LG, cały czas prowadzone są testy technologii korekcji, która - zastosowana w telewizorach 3D - umożliwi automatyczną kontrolę jasności nakładających się elementów obrazu.
Więcej informacji: LG Electronics

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)