Indie walczą z rebeliantami za pomocą telefonów komórkowych

Indie walczą z rebeliantami za pomocą telefonów komórkowych

Indie walczą z rebeliantami za pomocą telefonów komórkowych
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
03.02.2009 18:30, aktualizacja: 04.02.2009 09:17

W jednym ze wschodnich stanów Indii przedstawiciele około 220 wiosek otrzymali za darmo telefony komórkowe. Mają one zostać wykorzystane w walce z maoistowskimi rebeliantami.

Rozdanie darmowych telefonów komórkowych przedstawicielom 220 wiosek znajdujących się terenie stanu Dźharkhand ( wschodnie Indie ) to kolejny pomysł na walkę z maoistowskimi rebeliantami, którzy - jak twierdzi premier Indii Manmohan Singh - "stanowią największe zagrożenie dla wewnętrznego bezpieczeństwa jego kraju".

Wraz z każdym telefonem przekazana została odpowiednia lista zawierająca numery policyjne, pod które należy dzwonić w przypadku zauważenia czegoś niepokojącego. Sam pomysł jest bardzo dobrze odbierany przez lokalne społeczności.

"Pewnej nocy zauważyliśmy kilku maoistów kręcących się wokół naszej wioski. Użyliśmy natychmiast dostarczonych nam telefonów komórkowych i poinformowaliśmy o tym fakcie odpowiednie służby" - powiedział Antu Hembrom, wódz jednej z wiosek. "Ich reakcja była bardzo szybka co zaowocowało zatrzymaniem rebeliantów" - dodaje Hembrom.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)