Indiana Line - włoskie kolumny i kina domowe w Polsce

Indiana Line - włoskie kolumny i kina domowe w Polsce

Indiana Line - włoskie kolumny i kina domowe w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.08.2012 12:16, aktualizacja: 23.08.2012 14:38

Indiana Line to jednen z włoskich producentów audio hi-fi z siedzibą w stolicy Piemontu - Turynie. Teraz produkty tej firmy dostępne są w Polsce za pośrednictwem trzech linii produktowych - Nota, Tesi i Musa.

Seria głośników Nota skierowana jest do młodszych odbiorców, którzy poszukują agresywnego brzmienia a przy tym często korzystają z kina domowego. Musa to produkt dla wysmakowanych audiofilów, zaś Tesi łączy oba te podejścia.

Prace nad każdą serią kolumn rozpoczynają się od ustalenia parametrów całej konstrukcji, co ma ścisły związek z konstrukcją obudowy –. jej wzmocnieniami i wygłuszeniem, co wydatnie pozwala zredukować zbędne zniekształcenia. W celu zwiększenia ciśnienia akustycznego i dynamiki wysokich tonów jedwabny tweeter został wyposażony w tylną komorę rezonansową. Następnie przychodzi czas na projekt głośników średnio i niskotonowych, oraz ich zestrojenie z pomocą zwrotnicy z filtrami. To pozwala uniknąć przesunięcia fazy poszczególnych głośników w zespole akustycznym. Co nie mniej ważne, dopracowana konstrukcja zwrotnicy pozwala uniknąć zakłóceń, które powodują problemy w pracy wzmacniacza.

Indiana Line Nota

Przejęcie trójdrożnego układu konstrukcyjnego z modelu Tesi pozwoliło na zastosowanie tej samej technologii głośnika wysokotonowego z tylną wentylowaną komorą. Pomimo uproszczenia konstrukcji głośników średnioniskotonowych zachowano ich największy atut w postaci niespotykanego materiału membrany – mieszanki polipropylenu z krzemianem mikowym. Wysoka sztywność przy właściwej sprężystości powierzchni głośnika ma według producenta zapewnić minimum zniekształceń przy odtwarzaniu średnich i niskich tonów. Materiał obudowy to MDF z okleiną winylową, wygłuszenie (syntetyczne włókno poliestrowe) oraz technologię wewnętrznych wzmocnień wieńcowych z litego drewna.
Ceny kolumn serii Nota wahają się w przedziale od 59. do 1695 zł. Gotowe zestawy 5.0 to wydatek około 2400 zł a 5.1 to około 3300 zł.

Obraz
© Indiana Lane Tesi (fot. Materiały prasowe)

*Indiana Line Tesi *
Tesi to środkowa i najbardziej uniwersalna seria Indiana Line. Zasadniczą różnicą w stosunku do produktów konkurencyjnych jest fakt, że poza ogólnymi założeniami konstrukcyjnymi także szczegółowe parametry najważniejszych podzespołów takich jak głośniki czy zwrotnica zostały zaprojektowane przez włoskich inżynierów przemysłowych Indiana Line. Wszystko to pozwoliło na stworzenie oryginalnej konstrukcji trójdrożnej opartej o dwa głośniki 16cm (Tesi 560. z korektorami fazy. Przetworniki umieszczono w dodatkowej frontowej płycie MDF, która wzmacnia sztywność konstrukcji oraz pochłania fale odbite. Dzięki licznym wewnętrznym wzmocnieniom poprzecznym udało się zachować stosunkowo niewielkie rozmiary i wagę kolumn podłogowych. Zespół głośnikowy dopełnia autorski przetwornik wysokotonowy z tylną wentylowaną komorą napędzany mocnym magnesem neodymowym. W celu poprawy własności akustycznych membranę głośnika wysokotonowego dodatkowo poddano specjalnej obróbce cieplnej. Funkcjonalność całej konstrukcji dopełnia złącze
bi-wiring.

Ceny serii Tesi wahają się od 695zł do 270. za kolumnę.

Seria Muse dostępna będzie w Polsce dopiero pod koniec roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)