IMGW ostrzega: burze i gradobicie mogą wystąpić w najbliższych dniach [07.06.2019]

IMGW ostrzega: burze i gradobicie mogą wystąpić w najbliższych dniach [07.06.2019]07.06.2019 12:05
IMGW ostrzega: burze i gradobicie mogą wystąpić w najbliższych dniach [07.06.2019]
Źródło zdjęć: © WXCharts

W piątek 7 czerwca możemy spodziewać się miejscowych burz, a miejscami może padać grad. W sobotę opady mogą się nasilać. Zobaczcie, gdzie będą burze w najbliższych dniach i jak sprawdzić online, gdzie może padać.

Jak informuje IMGW, zachodnia, północna i częściowo środkowa Europa jest w zasięgu układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, co może spowodować wystąpienie burz na terenie naszego kraju.

Burze w piątek i sobotę na terenie Polski

Dzisiaj burzowo może być przede wszystkich w środkowej części naszego kraju oraz na południu. W niektórych miejscach może pojawić się również grad. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega również przed upałami, których doświadczymy od piątku do niedzieli.

W sobotę możemy spodziewać się burz i gradobicia na Pomorzu i wschodzie kraju. W pozostałych miejscach mogą wystąpić przelotne opady. Temperatura maksymalna wyniesie około 28 stopni Celsjusza.

W niedzielę będzie tylko nieco chłodniej – temperatura ma sięgać maksymalnie 26 stopni Celsjusza, ale nie są przewidziane opady. Niebo będzie jednak częściowo zachmurzone.

Radar burz online

Na mapach pogodowych możemy obserwować, jak przemieszczają się chmury oraz jak będzie zmieniać się pogoda w najbliższych dniach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa regularnie publikuje raporty i doniesienia IMGW, ale również na innych stronach internetowych możemy samodzielnie sprawdzić, gdzie będzie burza danego dnia i jakiej pogody możemy się spodziewać na interesującym nas obszarze.
Burze online możemy obserwować np.:

"Klimat na sterydach". To najzimniejszy maj od kilkudziesięciu lat

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)