Imagine Cup 2013 - do wygrania 300 000 USD

Imagine Cup 2013 - do wygrania 300 000 USD
05.11.2012 12:58
Imagine Cup 2013 - do wygrania 300 000 USD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Ruszyła rejestracja do konkursu Imagine Cup 2013, którego organizatorem jest Microsoft. Konkurs przeznaczony jest dla studentów, a podczas finałów rozgrywanych w tym roku w Petersburgu do wygrania będą nagrody o wartości 300 tys. dolarów. Dodatkowo, uczestnicy Imagine Cup z Polski będą mieli możliwość otrzymania grantów finansowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawanych w ramach programu "Generacja Przyszłości".

W konkursie można brać udział wielokrotnie do ukończenia 2. roku życia, czego przykładem może być historia studenta Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Marka Banaszaka z grupy Flexify, która zajęła III miejsce w finałach Imagine Cup 2012. Marek Banaszak, którego można już nazwać weteranem konkursu, brał udział w Imagine Cup kilkakrotnie. W 2010 roku zdobył 4. miejsce w lokalnych finałach, rok później wraz z zespołem awansował do finałów światowych w Nowym Jorku, a w finałach Imagine Cup 2012 wraz z grupą Flexify zdobył III miejsce.

Udział w Imagine Cup otwiera wiele możliwości naukowych i zawodowych. To wyjątkowa szansa, by pokazać swój potencjał i zostać zauważonym na rynku pracy. Uczestnicy konkursu zapraszani są na prestiżowe spotkania i wydarzenia, na których występują w roli ekspertów z zakresu stosowania nowych technologii. Finaliści zeszłorocznej edycji mieli możliwość wzięcia udziału m.in. w Innowacyjnym Forum Nauki i Biznesu, Konferencji Projektu Informatyka+, a także w specjalnym spotkaniu z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką, poświęcone projektowi „Generacja Przyszłości”. Program ten przeznaczony jest dla szczególnie uzdolnionych studentów, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia. W jego ramach mogą oni otrzymać wsparcie indywidualne w wysokości nawet 100 000 zł lub zespołowe – do 500 000 zł. Otrzymane pieniądze będą mogli przeznaczyć na wyjazdy na światowe konkursy technologiczne, przygotowanie się do konkurowania z rówieśnikami z innych państw, zakup specjalistycznego sprzętu i inne potrzeby
związane z realizacją projektu.

W konkursie Imagine Cup co roku bierze udział ponad 30. tysięcy studentów z ponad 100 krajów. Uczestnicy zakwalifikowani do ostatniego etapu zmagań co roku odwiedzić mogą inne miejsce na świecie. Do tej pory były to między innymi Barcelona, Sao Paulo, Yokohama, Seul, Nowy Jork, Sydney i Warszawa, która miała zaszczyt gościć finalistów programu z całego świata w 2010 roku.

Studenci biorący udział w Imagine Cup walczą o wysokie nagrody pieniężne w puli nagród wynoszącej w tym roku 30. 000 USD, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji. Dodatkowo mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach specjalnego Programu Grantów Imagine Cup o łącznej wartości 3 milionów dolarów. W ramach konkursu co roku do 2014 wybieranych będzie od 2 do 5 zespołów, które będą mogły skorzystać z dofinansowania przeznaczonego na wdrażanie w życie najlepszych projektów, a także na wsparcie edukacyjne twórców tychże projektów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)