Ilu użytkowników ma Bitcoin? Sprawdził to znany analityk

Ilu użytkowników ma Bitcoin? Sprawdził to znany analityk

Ilu użytkowników ma Bitcoin? Sprawdził to znany analityk
Źródło zdjęć: © Fotolia | Lightboxx
10.12.2019 14:08, aktualizacja: 11.12.2019 07:39

Kryptowaluty mają za sobą największą popularność w mediach, ale czy przekłada to się na realne mniejsze zainteresowanie Bitcoinem? Niekoniecznie. Alex Thorn, który jest analitykiem i inwestorem w uznanym funduszu inwestycyjnym oszacował popularność Bitcoina.

Alex Thorn za podstawę uznał liczbę posiadaczy portfeli Bitcoin, którzy mają na nich jakiekolwiek aktywa, nawet najmniejsze. Dane te uzyskał dzięki bazom CoinMetrics Data Pro. Okazało się, że obecnie mamy najwięcej użytkowników Bitcoin w historii, chociaż różnica z poprzednim szczytem nie jest duża.

28 mln portfeli Bitcoin i ciągle ich przybywa

Ponad 28 milionów, a dokładnie 28’393’045 portfeli z dodatnim saldem. Jak widać po wykresie udostępnionym przez Thorna, do pewnego momentu (poza minimalnymi chwilowymi spadkami) ludzi posługujących się Bitcoinem przybywało. Taka sytuacja miała miejsce od momentu wprowadzenia kryptowaluty, aż do początku 2018 roku. Wtedy szczytem było 28’384’557 portfeli Bitcoin.

Nastąpiła znaczna zapaść, później pewne fluktuacje, ale od początku 2019 roku portfeli z dodatnim saldem tylko przybywa. Tendencja jest wzrostowa, choć widać na wykresie, że ostatnie wzrosty mają lekko mniejszą dynamikę. To jeszcze nie oznacza, że jest dokładnie tylu użytkowników co portfeli, ale to już dość jakiś reprezentatywny poziom odniesienia. Trzeba brać poprawkę na możliwość posiadania kilku portfeli przez tych samych ludzi i kilku adresów na jeden portfel.

Poza głównym postem na Twitterze, analityk dalej rozszerza wątek. Zauważył też, że na realny wynik mogą wpływać ludzie, którzy wszystkie swoje środki trzymają na giełdach kryptowalut, a takie instytucje przecież nie muszą mieć osobnych portfeli dla każdego z użytkowników. Mogą dysponować zawężoną grupą portfeli czy nawet jednym zbiorczym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)