Trwa ładowanie...
dkouxhf

Unia Europejska nie zgadza się na wprowadzenie kryptowaluty Libra

Unia Europejska jest przeciwna wprowadzeniu na rynek prywatnych walut cyfrowych. Ministrowie finansów UE ogłosili, że dopóki ryzyko związane z kryptowalutami takimi jak Libra nie zostanie jasno określone, nie będą one dostępne na terenie państw Wspólnoty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UE przeciwna wprowadzeniu Libry
UE przeciwna wprowadzeniu Libry (Shutterstock.com)
dkouxhf

Decyzja Unii Europejskiej potwierdza twarde i jasne stanowisko wobec kryptowaluty Libra. Wirtualna waluta Facebooka, która miałaby pojawić się na rynku w 2020 roku, spotkała się z ogromną krytyką polityków, gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje na temat jej planowanej emisji.

- Komisja uważa, że dopóki wyzwania i ryzyka prawne, regulacyjne i nadzorcze nie zostaną odpowiednio określone i rozwiązane, żadne globalne rozwiązanie dotyczące kryptowalut typu stablecoin nie powinno zacząć funkcjonować na terenie Unii Europejskiej - brzmi treść oświadczenia ministrów finansów.

dkouxhf

Kryptowaluty takie jak Libra są zdaniem polityków i urzędników powodem do obaw, dlatego w wielu krajach na całym świecie trwają prace nad ścisłymi regulacjami dotyczącymi ich wprowadzenia. Niektóre państwa, takie jak Francja czy Niemcy już wprowadziły obostrzenia w tej sprawie.

Czytaj także: Maciej Orłoś u Wojewódzkiego zdradza inwestycję życia? Nie daj się na to nabrać

- Potrzebujemy wspólnych europejskich ram. Przed końcem 2019 roku, uruchomimy konsultacje publiczne - zapowiedział wiceszef Komisji Europejskiej ds. gospodarczych Valdis Dombrovskis.

dkouxhf

KE zadeklarowała, że jest gotowa podjąć działania w celu stworzenia unijnych przepisów regulujących krypto-aktywa i monety stablecoin. Ministrowie finansów przyznali, że prywatne waluty cyfrowe mogą przekładać się na tanie i sprawne płatności na rynku międzynarodowym.

Francja planuje właśną kryptowalutę

Władze Francji poinformowały, że ich bank centralny zamierza rozpocząć testy dotyczące emisji własnej kryptowaluty. Projekt powinien ruszyć w pierwszym kwartale 2020 roku. Jeśli francuskie monety cyfrowe spotkałyby się z pozytywnym przyjęciem, być może dałoby to początek wprowadzeniu podobnego rozwiązania w całej strefie euro.

Zobacz także: Bitcoin był warty krocie. Teraz zalicza same spadki

dkouxhf

Podziel się opinią

Share
dkouxhf
dkouxhf
Więcej tematów