Ilość spamu zależy od pierwszej litery twojego adresu

Ilość spamu zależy od pierwszej litery twojego adresu

Ilość spamu zależy od pierwszej litery twojego adresu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
03.09.2008 10:04

Ilość spamu jaki pojawia się każdego
dnia w skrzynce e-mailowej może zależeć od pierwszej litery
naszego adresu.

Po przeanalizowaniu 55. milionów wiadomości typu spam odkryto, że pod adresy zaczynające się na "A", "M" czy "S" trafia aż 40 proc. niechcianych wiadomości. Natomiast liczba ta spada o połowę w przypadku liter "Q" i "Z" na początku adresu.

Ma to związek ze sposobem, w jaki spamerzy generują adresy mailowe - można przeczytać w streszczonym na portalu BBC badaniu.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Analizy dokonał dr Richard Clayton z Uniwersytetu Cambridge. Chciał on w ten sposób zbadać zależność między różną ilością spamu, jaki przychodzi na różne konta e-mailowe.

Doktor Clayton wziął pod uwagę 55. milionów wiadomości wysłanych do klientów serwisu Demon między 1 stycznia a 27 marca 2008 roku.

Najwyższy wskaźnik otrzymanego spamu przypada na adresy zaczynające się od "A", "M", "S", "R" i "P". Ma to związek z tzw. atakiem słownikowym. Spamerzy wstawiają po prostu popularne imiona przed znak "@" i wypróbowują wszystkie dostępne domeny (to co jest po nim). Zależność przestaje dziwić, bo imion na "M" jest znacznie więcej niż tych na "Q" czy "Z".

Okazało się jednak, że wyniki nie są wolne od anomalii i tak nieszczególnie popularna litera "U", jeśli znajduje się na początku adresu, może przyciągnąć nawet ponad 50 proc. spamu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)