Ile nowych wpisów pojawia się codziennie na Twitterze?

Ile nowych wpisów pojawia się codziennie na Twitterze?

Ile nowych wpisów pojawia się codziennie na Twitterze?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
08.06.2012 10:44

Jak twierdzi CEO Twittera, Dick Costolo, na jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych świata każdego dnia pojawia się około 400 milionów nowych „tweetów”. Oznacza to, że co minutę powstaje ćwierć miliona, a co sekundę 4,500 pojedynczych wpisów. To okropnie dużo (ludzi opowiadających nam o rzeczach, które nas nie obchodzą).

Co być może nieco bardziej interesujące, Costolo stwierdził, że większość użytkowników Twittera korzysta z jego funkcji za pośrednictwem urządzeń mobilnych –. i że właśnie ci, mobilni użytkownicy, wykazują zdecydowanie większą aktywność od ludzi zasiadających przed ekranami tradycyjnych komputerów.

Jest to coś, za co Twitter powinien być ekstremalnie wdzięczny. Dlaczego? Ano dlatego, że jego platforma reklamowa (co zresztą potwierdził sam Dick) jest znacznie lepiej dostosowana do urządzeń mobilnych niż do zwyczajnych desktopów. Tak olbrzymia baza użytkowników korzystających z Twittera na swoich telefonach lub tabletach stanowi zatem dla firmy rzecz, na której zależy jej najbardziej – zysk. I to całkiem spory. Jeśli kogoś z was interesuje pełna wypowiedź CEO Twittera – możecie znaleźć ją w artykule na portalu CNET (całość po angielsku).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)