Ile Microsoft zarobi na Androidzie?

Ile Microsoft zarobi na Androidzie?

Ile Microsoft zarobi na Androidzie?
Źródło zdjęć: © SXC.hu
04.10.2011 10:26

O tym, że Microsoft zarabia miliony z tytułu patentów zawartych w systemie Google Android wiadomo nie od dziś. Ale dziś Goldman Sachs podjął się oszacowania wysokości tych wpływów - mają one wynieść co najmniej kilkaset milionów dolarów rocznie.

O tym, że Microsoft czerpie niemałe przychody z tytułu licencji zawartych w Androidzie, pisaliśmy m.in. w tej wiadomości. Są one większe, niż przychody giganta z Redmond z jego własnego mobilnego systemu operacyjnego. Do grona płacących dołączył w ostatnim czasie Samsung. Na jakie przychody z Androida może zatem liczyć Microsoft?

Według Goldman Sachs, w roku fiskalnym 2012, który rozpoczął się 1. lipca 2011 i zakończy 30. czerwca 2012 roku, do kasy Microsoftu wpłynie około 444 mln dolarów. I chociaż suma ta wydaje się spora, to w porównaniu z przychodami Microsoftu szacowanymi w tym samym okresie na 75 mld dolarów nie robi już aż tak dużego wrażenia.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że coraz więcej firm wykorzystywać będzie w swoich urządzeniach, nie tylko telefonach, system Google Android. I według wcześniejszych słów Steve’a Ballmera, prezesa Microsoftu, jego firma wykorzysta wszystkie możliwe środki, aby dbać o posiadane przez siebie własności intelektualne.

Tłumacząc to na polski oznacza, że w kolejnych latach do grona płacących firm zapewne dołączać będą kolejne, a przychody Microsoftu z tytułu licencji zawartych w Androidzie zdecydowanie nie powinny maleć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)