Ile jesteśmy gotowi zapłacić za internet w komórce?

Ile jesteśmy gotowi zapłacić za internet w komórce?

Ile jesteśmy gotowi zapłacić za internet w komórce?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
11.10.2011 15:15

Nawet ponad 150 zł jesteśmy w stanie zapłacić za mobilny Internet w komórce - wynika z badań przeprowadzonych przez Deloitte. Jest jednak jeden warunek - musi być on bardzo szybki.

Nawet ponad 150 zł jesteśmy w stanie zapłacić za mobilny internet w komórce - wynika z badań przeprowadzonych przez Deloitte. Jest jednak jeden warunek - musi być on bardzo szybki.

Pomimo niższych niż w krajach zachodnich zarobków, Polacy gotowi są zapłacić za internet w komórce w technologii LTE (do 10. Mb/s) nawet 155 zł. Jest to maksymalna kwota, którą byliby w stanie zapłacić polscy użytkownicy internetu w komórce. Średnia zadeklarowana cena jest niższa i wynosi około 105 zł.

Co ciekawe, co czwarty właściciel smartfona w Polsce w ogóle nie korzysta z internetu mobilnego w komórce. Przeszkodą nie jest tutaj wysoka cena dostępu, jego niska prędkość czy brak świadomości w tym zakresie, ale brak potrzeby korzystania z tego typu usługi - wynika z badań.

Według Deloitte, polscy użytkownicy smartfonów płacą o 49. wyższe rachunki niż posiadacze tradycyjnych telefonów. Podobna dysproporcja występuje również w Norwegii i Francji, natomiast znacznie większa - w Wielkiej Brytanii (94%) oraz Niemczech (86%).

Badanie przeprowadzone zostało w I połowie 2011 roku wśród 30 tys. użytkowników telefonii komórkowej w 15 krajach na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)