IKEA stawia nie tylko na wegańskie hot dogi i klopsy. W ofercie pojawi się sztuczne mięso

IKEA stawia nie tylko na wegańskie hot dogi i klopsy. W ofercie pojawi się sztuczne mięso

IKEA stawia nie tylko na wegańskie hot dogi i klopsy. W ofercie pojawi się sztuczne mięso
Źródło zdjęć: © 123RF
Adam Bednarek
09.01.2020 11:56, aktualizacja: 09.01.2020 13:16

Bezmięsna rewolucja trwa. IKEA rozszerza swoją ofertę dla wegan - w ofercie pojawi się nowe danie ze sztucznym mięsem.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, sztuczne mięso to nowość, która została opracowana przez markę Unilevera The Vegetarian Butcher, wyłącznie dla restauracji IKEA w Polsce.

Wegańskie mielone na bazie soi znajdziemy w penne - rzecz jasna także z wegańskim sosem bolognese. Danie kosztuje 8,99 zł, a więc weganie nie będą czuli się pokrzywdzeni, że płacą więcej. Nowej oferty można próbować we wszystkich sieciach Ikea co najmniej do 17 marca 2020.

Jak tłumaczą przedstawiciele marki Unilever, sztuczne mięso nie ustępuje "pod względem tekstury i smaku mięsu zwierzęcemu".

Niedawno roślinne mięso pojawiło się w ofercie Pizza Hut. Weganie i wegetarianie na pewno cieszą się z poszerzenia oferty, ale warto pamiętać, że nie chodzi tutaj wyłącznie o żywieniowe preferencje.

Aż 26 proc. produkcji gazów cieplarnianych produkowanych przez człowieka pochodzi z produkcji żywności, z czego aż 58 proc. emisji pochodzi z wytwarzania produktów odzwierzęcych. Jeżeli chcemy przyczynić się do ratowania planety, powinniśmy przynajmniej ograniczyć spożywanie mięsa.

Cieszy więc fakt, że możemy to zrobić również w popularnych miejscach, jak sieci handlowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)