Igrzyska Olimpijskie 2012 zagrożone cyberatakiem

Igrzyska Olimpijskie 2012 zagrożone cyberatakiem

Igrzyska Olimpijskie 2012 zagrożone cyberatakiem
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
28.04.2009 15:30, aktualizacja: 29.04.2009 12:59

Zaplanowane na 2012 rok Igrzyska Olimpijskie w Londynie mogą stać się celem "dewastującego" ataku ze strony cyberprzestępców - ostrzegł publicznie David Blunkett, były minister gabinetu Tony'ego Blaira.

Znany polityk Partii Pracy, David Blunkett, otworzył tegoroczną londyńską konferencję Infosec przemówieniem, podczas którego bardzo ostro krytykował słabe zabezpieczenia brytyjskich komputerów i systemów telekomunikacyjnych. Podkreślał również, że rząd powinien natychmiast zainteresować się problemem, który jak na razie bagatelizuje.

Blunkett ostrzegł rząd, że znaczne zwiększenie udziału systemów komputerowych w organizacji i obsłudze Igrzysk Olimpijskich w Londynie oznacza również wielką odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. Dodał, że w czasie trwania imprezy zaatakowane mogą zostać nie tylko elementy infrastruktury sportowej, ale również kanały komunikacyjne, systemu biletowe, sieci transportowe, a nawet systemy rezerwacji hotelowych. W rezultacie zagrożeni będą nie tylko sportowcy i ich zespoły, ale także przedsiębiorcy czy turyści.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 2. lipca 2012 roku. Wydarzenie zakończy się 12 sierpnia. Miejscem imprezy będzie Londyn, głównie Hyde Park, Greenwich Park, Regent's Park, Wimbledon oraz na odnowiony stadion Wembley.
David Blunkett, minister spraw wewnętrznych oraz minister pracy i emerytur w rządach Tony'ego Blaira (2001-2004), twierdzi, że Igrzyska Olimpijskie to świetny argument dla rządu, który powinien natychmiast poprawić bezpieczeństwo cybernetyczne Wielkiej Brytanii. Polityk twierdzi, że ten segment powinien być traktowany na równi z zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi i radioaktywnymi.

Osobną kwestią pozostaje to, że przemówienie Blunketta musiało być ostre. Należy wziąć pod uwagę, że mowa otwierające konferencję poświęconą zagrożeniom nie mogła bagatelizować podobnych zagrożeń.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)