IFA2015: Sony proponuje połączenie dźwięku o wysokiej rozdzielczości z indywidualnym stylem

IFA2015: Sony proponuje połączenie dźwięku o wysokiej rozdzielczości z indywidualnym stylem

IFA2015: Sony proponuje połączenie dźwięku o wysokiej rozdzielczości z indywidualnym stylem
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
03.09.2015 12:29

Na rozpoczynających się 4 września (piątek) targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie Sony zaprezentuje nową linię produktów stanowiących wizytówkę potencjału technologicznego oraz kreatywności projektantów. Zgodnie z filozofią firmy nowe modele - i wiele innych urządzeń prezentowanych na IFA 2015 - mają "budzić i zaspokajać ciekawość oraz wywoływać emocje”.

Jeszcze przed otwarciem imprezy, 2 września, odbyła się konferencja prasowa Sony. W jej trakcie prezes i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai oficjalnie ogłosił najnowsze produkty do słuchania dźwięku o wysokiej rozdzielczości ("Hi-Res"). _ Moim zdaniem w elektronice użytkowej ciągle jest mnóstwo miejsca na innowacje. Sony nadal będzie wprowadzać nowości, które będą źródłem nadzwyczajnych wrażeń i lepszej jakości życia _ - Kazuo Hirai, Prezes i dyrektor generalny Sony Corporation.

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości

Sony wprowadza nową linię przenośnego sprzętu audio, którą tworzą stylowe słuchawki "h.ear" oraz odtwarzacze Walkman. Charakterystyczny wygląd tych produktów ułatwiają dobór modelu do własnego stylu. Ponadto urządzenia są przystosowane do odtwarzania nagrań o wysokiej rozdzielczości.

Seria słuchawek h.ear i odtwarzaczy Walkman NW-A25HN/NW-A27HN obejmuje produkty przeznaczone zarówno dla osób preferujących stonowaną elegancję, jak i żywe, zdecydowane barwy. Do wyboru jest szereg głębokich kolorów: zielonkawoniebieski, cynobrowy, czarny, żółtozielony i różowy. Słuchawki mają prosty kształt, akcentujący błyszczące wykończenie powierzchni. I właśnie ta prostota nadaje im autentyczny charakter, będący uzupełnieniem znakomitego brzmienia.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Słuchawki "h.ear on"

Słuchawki z pałąkiem Sony "h.ear on" łączą wyraziste, jednolite wykończenie z wygodnym dopasowaniem. Za reprodukcję dźwięku o wysokiej rozdzielczości oraz linię basu odpowiada 40-milimetrowy przetwornik akustyczny HD o paśmie przenoszenia do 6. kHz. Zastosowane w nim lekkie cewki drgające CCAW zapewniają liniową charakterystykę dźwięków o dużej częstotliwości. Aby zapewnić słuchaczowi najlepsze możliwe wrażenia, membrany przetworników akustycznych pokryto tytanową powłoką, ograniczającą wibracje i zapewniającą kryształowo czysty dźwięk. Konstrukcja nauszników i odłączany, zapobiegającym przesłuchom przewód w identycznym kolorze pozwalają w razie potrzeby złożyć słuchawki i schować je do wygodnego, dostarczanego w zestawie pokrowca.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Słuchawki douszne „h.ear in NC”

Produkty z linii „h.ear in NC”. posiadają 9-milimetrowy przetwornik akustyczny o dużej czułości. Słuchawki douszne reprodukują częstotliwości do 40 kHz i zapewniają maksymalną czystość dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie zostało wyposażone w technologię osłabiania zewnętrznych hałasów z dwoma czujnikami. Zasilane z akumulatora, oparty na sztucznej inteligencji (AI) system osłabiania hałasów automatycznie filtruje niepożądane dźwięki przez maksymalnie 16 godzin.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Walkman NW-A25HN/NW-A27HN

Nowe odtwarzacze Walkman NW-A25HN/NW-A27HN stanowią kontynuację kierunku i standardu, jakie wyznaczył model Walkman NWZ-A15. Oba modele są dostarczane w komplecie z dedykowanymi słuchawkami z cyfrowym systemem osłabiania zewnętrznych hałasów. Dzięki ulepszeniom wprowadzonym we wzmacniaczu cyfrowym Sony S-Master HX odtwarzana muzyka zyskuje jeszcze większą subtelność i dynamikę. Za to technologia interpolacji DSEE HX poprawia z kolei dźwięk z nagrań poddanych stratnej kompresji, takich jak MP3. W rezultacie brzmią one prawie tak dobrze jak utwory o wysokiej rozdzielczości. Znakomitą jakość można uzyskać nawet przy bezprzewodowej transmisji dźwięku. Zapewnia ją LDAC: nowa technologia audio, która gwarantuje wysoką jakość dźwięku przesyłanego przez łącze Bluetooth.
Odtwarzacz jest dostępny w dwóch wersjach: 1. GB (NW-A25HN) i 64 GB (NW-A27HN). Posiadacze obszernych bibliotek nagrań o wysokiej rozdzielczości mogą zwiększyć pojemność wbudowanej pamięci, wykorzystując wbudowane gniazdo na kartę microSD. Całkowicie naładowany wewnętrzny akumulator powinien wystarczyć na 50 godzin słuchania.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Walkman NW-ZX100HN

Kolejnym produktem firmy Samsung jest Walkman NW-ZX100HN. Model ten poprawia jakość dźwięku z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3. Służąca do tego technologia DSEE HX uzupełnia tracone w kompresji tony wysokie i zwiększa dokładność bitową danych, dzięki czemu muzyka brzmi niemal tak, jak przy słuchaniu utworów o wysokiej rozdzielczości. W głośnych i ruchliwych miejscach odtwarzacz ZX100HN oraz dedykowane do niego słuchawki z cyfrowym systemem osłabiania hałasów mogą wytłumić zewnętrzne odgłosy, pozwalając delektować się słuchaną muzyką o wysokiej rozdzielczości. Ważną rolę w odtwarzaniu nagrań Hi-Res Audio odgrywa wzmacniacz cyfrowy S-Master HX, który przetwarza sygnał audio w celu zapewnienia delikatniejszego dźwięku i większej dynamiki. Lepsze działanie przetworników akustycznych słuchawek to efekt zmniejszenia poziomu zakłóceń w paśmie wysokiej rozdzielczości. Uzyskano je poprzez eliminację kondensatora sprzęgającego na wyjściu wzmacniacza słuchawkowego oraz zastosowanie czterech
niezależnych źródeł zasilania przetworników akustycznych: bieguna dodatniego i ujemnego oraz sygnału lewego i prawego kanału.
Akumulator urządzenia wystarcza na 4. godzin słuchania nagrań o wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy walkmana będą mogli rozszerzyć wewnętrzną pamięć o pojemności 128 GB za pomocą karty microSD. Dla maksymalnej wygody odtwarzacz obsługuje nawet karty microSDXC o pojemności większej niż 64 GB.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Stworzony do słuchania - CAS-1

Kolejnym urządzeniem jest miniaturowy zestaw muzyczny CAS-1. który został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu słuchaczom najwyższej możliwej jakości dźwięku. Urządzenie wyposażono w dwa wzmacniacze: jeden zoptymalizowany do reprodukcji dźwięku przez słuchawki, a drugi przez głośniki. Wzmacniacz słuchawkowy został zapożyczony z wcześniejszych, nagradzanych modeli Sony do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości, między innymi z zaawansowanego przetwornika cyfrowo-analogowego w modelu HAP-Z1ES. Dzięki zastosowaniu tych specjalizowanych podzespołów uzyskuje się zrównoważony, mocny i dokładny dźwięk, bez względu na ustawioną głośność, a unika się nadmiarowej rezystancji i zakłóceń. Do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości przez głośniki służy wzmacniacz cyfrowy Sony S-Master HX. Dzięki osłabianiu zniekształceń i zakłóceń zapewnia on czyste, klarowne brzmienie.
Za to zaawansowane funkcje łączności umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnału audio o wysokiej jakości z innych urządzeń, z wykorzystaniem łącza Bluetooth i technologii NFC. Źródła muzyki można także podłączać do portu USB.

Urządzenie obsługuje nagrania o wysokiej rozdzielczości (do 19. kHz / 24 bity) w formatach DSD i PCM, między innymi w plikach FLAC, WAV i AIFF. Interpolację nagrań poddanych kompresji, takich jak MP3, zapewnia unikatowa technologia Sony DSEE HX. W urządzeniu zastosowano 14-milimetrową jednostkę wysokotonową z miękką kopułką oraz jednostkę niskotonową z bardzo sztywną, 62-milimetrową membraną, której brzmienie wzmacnia dodatkowo port bass reflex. Taka konstrukcja gwarantuje piękną reprodukcję szerokiego zakresu częstotliwości oraz minimalny poziom zakłóceń i zniekształceń — nawet przy słuchaniu z małej odległości.
Powyższe urządzenia będą dostępne na rynku już w październiku 201. roku.

Zobacz także: sony Tablet P

Źródło: Sony / WP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)