IFA 2018. LG z przytupem w świecie telewizorów. Ekran 173 cale!

IFA 2018. LG z przytupem w świecie telewizorów. Ekran 173 cale!
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko

30.08.2018 19:50, aktual.: 31.08.2018 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koreańskiej firmie LG nie wystarczy, że są liderem w technologii najlepszego obrazu OLED. Na targach IFA 2018 LG zaprezentowało ogromny, bo 173-calowy ekran w konkurencyjnej technologii micro LED.

OLED to technologia obrazu, która pozwala na osiągnięcie absolutnej czerni. Nie potrafią tego najpopularniejsze telewizory LCD, dlatego OLED szybko stał się wyznacznikiem idealnego obrazu.

Pomimo zalet OLED nie jest jednak idealny. Niska częstotliwość odświeżania, niższa od LCD jasność oraz widmo "wypalenia" ekranu sprawiają, że producenci szukają rozwiązań jeszcze doskonalszych.

LG Micro LED

Jedną z takich technologii jest micro LED, którą do tej pory rozwijał głównie rywal LG, czyli Samsung. Podczas targów IFA 2018 w Berlinie LG udowodnił, że także pracuje nad technologią i może pochwalić się całkiem niezłymi osiągnięciami. Jest to 173-calowy prototypowy ekran micro LED.

Na razie gigantyczny ekran jest tylko prezentacją możliwości technologicznych LG, ale niewykluczone, że niebawem zobaczymy tego typu ekrany w sprzedaży, a termin kino domowe nabierze zupełnie nowego znaczenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także