IFA 2018. LG pokazuje, jak wygląda dom przyszłości

IFA 2018. LG pokazuje, jak wygląda dom przyszłości

IFA 2018. LG pokazuje, jak wygląda dom przyszłości
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko
30.08.2018 19:25, aktualizacja: 02.09.2018 14:04

Koreański gigant elektroniki użytkowej zaprezentował na IFA 2018 swoją wizję mieszkania przyszłości. To ekosystem połączonych ze sobą inteligentnych urządzeń domowych obsługiwanych głosem.

LG ThinQ, tak nazywa się system sztucznej inteligencji rozwijany przez firmę LG. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim w telefonie LG G7 ThinQ, który teraz doczekał się młodszych braci LG G7 Fit i LG G7 One.

IFA 2018. Sztuczna inteligencja od LG

Następnie ThinQ trafiło do telewizorów, dzięki temu można z nimi rozmawiać, a urządzenie z czasem uczy się nawyków i wyborów użytkownika. Telewizory LG ze sztuczną inteligencją stały się też pierwszymi tego typu urządzeniami obsługującymi język polski.

Obraz
© WP.PL

Na telefonie i telewizorze ekosystem LG ThinQ dopiero się tworzy, bo producent chce włączyć do inteligentnej sieci większość swoich produktów. Na targach IFA 2018 LG pokazał m.in. pralki, suszarki, lodówki oraz głośniki w systemie ThinQ.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

IFA 2018. LG ThniQ AI

LG ThinQ pozwala nie tylko wydawać polecenia głosowo urządzeniom, do których mówi się bezpośrednio, ale także można jednymi zarządzać przez drugie. W skrócie oznacza to, że można powiedzieć lodówce żeby pralka włączyła pranie.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Inteligentne systemy połączonych urządzeń nie znajdą się raczej w planach koncernów na kolejne lata. Jednak jest to trend, w który włączają się kolejni producenci elektronicznego sprzętu domowego. Niektóre urządzenia potrafią już nawet same zamawiać produkty, gdy zobaczą, że czegoś brakuje. System i urządzenia LG mają tę ciekawą przewagę, że ściśle współpracują z asystentem Google. Ten jeszcze na razie nie mówi po polsku, ale ma się to zmienić do końca roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)