IFA 2013: Nowe okulary projekcyjne Sony HMZ-T3W

IFA 2013: Nowe okulary projekcyjne Sony HMZ-T3W

IFA 2013: Nowe okulary projekcyjne Sony HMZ-T3W
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.09.2013 10:22, aktualizacja: 03.09.2013 13:29

Sony postanowiło nadal rozwijać swój pomysł na rozrywkę video w postaci okularów projekcyjnych. Kolejna odsłona tego gadżetu nosi oznaczenie HMZ-T3W i umożliwia łączność bez kabli.

Po ich założeniu można poczuć się jak w dużej, prywatnej sali kinowej: wrażenie jest bowiem takie, jak przy oglądaniu 750-calowego (1. m) ekranu kinowego z odległości 20 metrów. Okulary współpracują z szerokim wachlarzem urządzeń — konsolami do gier, komputerami, smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi. Można ich używać do oglądania filmów, grania i posługiwania się aplikacjami.

Okulary nie wymagają zasilania z gniazdka sieciowego i korzystają z wbudowanej baterii. Wydajność pracy bezprzewodowej do maksymalnie 3 godziny, a przy korzystaniu z połączenia kablowego to 7 godzin. Dzięki złączu MHL, podczas oglądania lub gry możliwe jest także ładowanie akumulatora w podłączonym smartfonie albo tablecie.

Okulary są wyposażone w elastyczne paski, które można dopasować do swojej głowy, a nacisk na głowę zmniejsza duży, miękki wspornik. Całość dopełnia system regulacji soczewek, ułatwiający uzyskanie optymalnego obrazu.

Ważną zaletą okularów HMZ-T3. jest nowy, bezprzewodowy system łączności WirelessHD. Uwalnia on użytkownika od ograniczających swobodę kabli i od konieczności siedzenia w pobliżu komputera lub kina domowego. Sygnał wideo HD bez kompresji oraz cyfrowy dźwięk transmitowane są z niemal zerowym opóźnieniem.

Okulary wyposażono także w system wirtualnego, 7.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Okulary są dostarczane w komplecie ze słuchawkami dousznymi z 16-milimetrowymi przetwornikami akustycznymi, ale można do nich również podłączyć własne słuchawki.

Dane techniczne
Wyświetlacz 2 panele OLED (o rozdzielczości 1280 x 720 każdy)
Rozmiar wirtualnego obrazu 750" (ok. 19 m) w odległości 20 m
Zgodność z technologią 3D Tak
Pole widzenia 45°
Przetwornik akustyczny słuchawek 16 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek 4 – 27 000 Hz
Czułość słuchawek 106 dB/mW
System 24p True Cinema Tak
Sterowanie obrazem w celu adaptacji do ciemności Tak
Wejścia i wyjścia HDMI/MHL Procesor: 3 wejścia (HDMI) / 1 wyjście przelotowe (HDMI) / Moduł akumulatora: 1 wejście (MHL/HDMI)
Wyjścia HMD 1 wyjście (HDMI)
Sterowanie HDMI CEC Odtwarzanie, pauza, następny/poprzedni, przewijanie w przód/w tył

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)