IFA 2013: Dotykowe komputery Acer All-in-One

IFA 2013: Dotykowe komputery Acer All‑in-One

IFA 2013: Dotykowe komputery Acer All-in-One
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.09.2013 13:52, aktualizacja: 03.09.2013 16:17

Na targach IFA 2013 firma Acer zaprezentowała nowe komputery All-in-One z ekranem dotykowym Full HD. W skład nowej serii wchodzą modele: Aspire U5-610, Aspire Z3-105 oraz Aspire Z3-610. Ponadto, pokazany na IFA komputer Acer DA241HL to model klasy All-in-One oparty na systemie Android oraz czterordzeniowym procesorze NVIDIA Tegra 3. Komputer ten został wyposażony w interfejs użytkownika przypominający rozwiązania znane z tabletów oraz smartfonów.

DA214HL z 24-calowym wyświetlaczem Full HD i czterordzeniowym procesorem NVIDIA Tegra jest pierwszym w ofercie firmy Acer komputerem AiO opartym na systemie Android Jelly Bean 4.2. Interfejs użytkownika zastosowany w tym komputerze jest taki sam, jak w innych urządzeniach z systemem Android, takich jak smartfony i tablety.

Procesor Tegra zapewnia wydajność, dzięki której korzystanie z najpopularniejszych gier i aplikacji z Google Play nawet na dużym ekranie komputera powinno przebiegać płynnie i bezproblemowo. Komputer DA241HL daje też możliwość indywidualnego skonfigurowania ustawień i aplikacji nawet dla 5 użytkowników, dzięki czemu każdy członek rodziny może korzystać z indywidualnie dostosowanego interfejsu użytkownika.

Obsługa standardu MHL sprawia, że na dużym ekranie komputera DA241HL można łatwo wyświetlać treści ze smartfona. Gdy natomiast za pośrednictwem portu HDMI lub USB zostanie podłączony dowolny komputer PC z systemem Windows 8. DA241HL może pełnić funkcję 2-punktowego ekranu dotykowego. Ponadto, w celu wygodniejszego korzystania z funkcji dotykowych, wyświetlacz można ustawiać pod kątem od 20 do 75 stopni.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Acer Aspire U5-610 - komputer do rozrywki

Model Aspire U5-61. jest wyposażony w procesor Intel Core 4. Generacji, układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 760M i do 16 GB pamięci RAM DDR3. Dotykowy, 23-calowy wyświetlacz Full HD wyróżnia się szerokim kątem widzenia, oraz nasyceniem barw i kontrastem, które są regulowane przez funkcję ACCE (Acer CineBoost Color Engine). Dzięki technologii CONEQ, która koryguje odtwarzany dźwięk, uzyskuje się lepszą słyszalność w całym pomieszczeniu. Natomiast aplikacja Acer Remote pozwala na sterowanie systemem Windows 8 przy użyciu urządzeń przenośnych, wyposażonych w system iOS lub Android. Gdy poprzez łącze Wi-Fi lub interfejs Bluetooth urządzenie z systemem iOS lub Android zostanie sparowane z komputerem Aspire U5-610, uzyskamy możliwość zdalnego sterowania touchpadem, odtwarzaniem multimediów, klawiaturą, systemem Windows 8, programem PowerPoint oraz wskaźnikiem laserowym.

Oczywiście komputer Aspire U5-61. wyposażono też w kamerę internetową Full HD. Ponadto, funkcja Acer Purified Voice, analizuje głos osoby mówiącej i eliminuje szumy z otoczenia, dzięki czemu głosy rozmówców są lepiej słyszalne. Wbudowany interfejs HDMI z obsługą standardu MHL sprawia, że na dużym ekranie komputera łatwo wyświetla się treści z urządzeń przenośnych przy jednoczesnym ładowaniu akumulatora.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aspire Z3-105 - kinowy dźwięk i obraz

W komputerze Aspire Z3-10. zastosowano najnowszy, czterordzeniowy procesor AMD z serii A oraz układ graficzny Radeon. Do obsługi możemy wykorzystać dotykowy 23-calowy wyświetlacz Full HD z matrycą IPS. Z kolei wysokiej klasy głośniki Harman Kardon oraz system dźwiękowy Dolby Home Theater v4 mają zapewnić kinowe wrażenia audio.

Aspire Z3-610 - 23-calowy ekran Full HD IPS i kinowy dźwięk

Komputer All-in-One Aspire Z3-61. wyposażono w procesor Intel 4. generacji oraz zintegrowaną grafikę Intel lub układ graficzny Nvidia GeForce GT 740M, co pozwala na szybkie odtwarzanie multimediów. Za wrażenia audiowizualne i wyraźny obraz o naturalnych kształtach zadba 23-calowy, dotykowy wyświetlacz Full HD z matrycą IPS. Dźwięk to zaś zasługa wysokiej klasy głośników Harman Kardon i systemu dźwiękowego Dolby Home Theater v4.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)