IFA 2012: najnowsze aparaty i obiektywy Lumix

IFA 2012: najnowsze aparaty i obiektywy Lumix31.08.2012 11:31
IFA 2012: najnowsze aparaty i obiektywy Lumix
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na rozpoczynających się w Berlinie targach elektroniki konsumenckiej IFA 2012 Panasonic pokazuje aparaty i obiektywy Lumix, m.in. kompaktowy aparat cyfrowy z superzoomem Lumix FZ200, kompaktowy aparat cyfrowy Panasonic klasy premium Lumix LX7, Lumix G5 – aparat fotograficzny typu DSLM oraz aparat Lumix SZ5. Ponadto na targach zobaczyć będzie można kompaktowy teleobiektyw typu zoom Lumix G VARIO 45–150 mm do cyfrowych aparatów bezlusterkowych Lumix G.

Panasonic Lumix FZ200

Aparat wyposażony jest w nowo zaprojektowany przetwornik Live MOS standardu Mikro Cztery Trzecie o rozdzielczości 16,0. megapiksela oraz procesora Venus Engine VII. Aparat Lumix G5 oferuje zakres czułości ISO 160–12 800, co przekłada się na możliwość robienia zdjęc nawet przy słabym oświetleniu.

W modelu Lumix G5 dostępny jest szybki układ autofokusa Light Speed. Szeroki wybór trybów AF —. w tym wielopolowe ustawianie ostrości, rozpoznawanie twarzy i śledzenie AF — ma umożliwiać umożliwia uchwycenie dowolnego obiektu i utrzymywanie jego ostrości nawet w ruchu. Ponadto korzystając z dostępnego w aparacie Lumix G5 trybu szybkich zdjęć seryjnych — działającego z prędkością sześciu klatek na sekundę (kl./s) w pełnej rozdzielczości i do 20 kl./s w mniejszej rozdzielczości — można seriami robić zdjęcia dynamicznych obiektów.

Udoskonalenia wprowadzone w przetworniku i procesorze obrazu umożliwiają nagrywanie filmów Full HD (1080. 50p) z dźwiękiem stereo. Aparat Lumix G5 udostępnia formaty wyjściowe AVCHD Progressive i MP4, a także szeroki wybór ustawień kompresji i zgodności.
Mając do dyspozycji zarówno wizjer elektroniczny, jak i 3-calowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości i swobodnie ustawianym kącie, można wybrać sposób komponowania zdjęć i filmów odpowiedni do danej sytuacji. Dodatkowo aparat oferuje funkcje fotografowania dotykowego —. w tym pełnokadrowe dotykowe ustawianie ostrości, dzięki któremu ostrość można ustawić na fotografowany obiekt lub na tło jednym dotknięciem ekranu LCD, nawet w przypadku korzystania z wizjera elektronicznego.

Lumix G VARIO 45–150 mm: nowy kompaktowy i lekki teleobiektyw typu zoom

288766255513876627
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Najnowszy wymienny teleobiektyw typu zoom przeznaczony do cyfrowych aparatów bezlusterkowych Lumix G i zaprojektowany specjalnie pod kątem zgodności ze standardem Mikro Cztery Trzecie. Kompaktowy i lekki Lumix G VARIO 45–15. mm (odpowiednik ogniskowej w aparacie 35 mm: 90–300 mm) to obiektyw z metalowym korpusem, przystosowany do nagrywania wideo HD i robienia zdjęć.
Obiektyw posiada optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S. firmy Panasonic, który ułatwia robienie zdjęć nawet w słabym oświetleniu przez ograniczanie efektu rozmycia spowodowanego drżeniem rąk.

W obiektywie zastosowano technologię nanopowłok firmy Panasonic, która ogranicza odblaski w całym zakresie światła widzialnego.

Obiektyw Lumix G VARIO 45–15. mm to najnowsze uzupełnienie serii urządzeń Lumix G firmy Panasonic, obejmującej wybór obiektywów i akcesoriów zgodnych ze standardem Mikro Cztery Trzecie. Oferta ta obejmuje nową serię obiektywów premium „X” do aparatów serii Lumix G, czyli ultrakompaktowe obiektywy elektroniczne Power Zoom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)