IFA 2011: fotograficzne nowości Samsunga

IFA 2011: fotograficzne nowości Samsunga

IFA 2011: fotograficzne nowości Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.09.2011 13:37, aktualizacja: 22.09.2011 13:01

Podczas trwających właśnie w Berlinie targów elektroniki użytkowej IFA Samsung zaprezentował pełną gamę nowych urządzeń ze wszystkich kategorii produktowych. Wśród nich nie mogło zabraknąć aparatów fotograficznych i kamer cyfrowych.

NX200
Pierwszym z zaprezentowanych dzisiaj urządzeń jest NX200. nowy systemowy aparat kompaktowy z rodziny NX. Posiada on matrycę CMOS APS-C o rozdzielczości 20,3 megapikseli, szybki tryb fotografowania (z zaawansowanym systemem AF o szybkości 100 ms), szeroki zakres czułości ISO (100-12800), możliwość nagrywania filmów w jakości HD 1920x1080/30p i jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami Samsung i-Function, a funkcja Fast Boot i możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością 7 klatek na sekundę sprawia, że uchwycenie rozgrywającej się błyskawicznie sceny przestaje być problemem. W zarejestrowaniu właściwego momentu pomaga również fakt, że kolejne zdjęcie można zrobić zaledwie 400 ms po poprzednim. Te wszystkie funkcje zostały zamknięte w niewielkim, metalowym korpusie o eleganckim designie. Aparat jest na tyle lekki, że można go nosić ze sobą wszędzie choćby w kieszeni kurtki, a przy tym odznacza się wyjątkowo atrakcyjną stylistyką.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

MV800 - Nowa kategoria aparatów MultiView
Samsung zaprezentował dziś również aparat MV800. z wychylanym wyświetlaczem o przekątnej 3 cali. Tym debiutem firma stawia pierwszy krok w nowej kategorii „MultiView”. Technologia ta jest następstwem dużego sukcesu i popularności, jaką cieszyły się modele z serii 2View. Jest to pierwszy na rynku ultra-smukły model klasy „premium” z tak dużym, obracanym, dotykowym wyświetlaczem, umożliwiającym robienie zdjęć pod każdym kątem. Samsung MV800 Multiview oferuje rozdzielczość 16,1 megapiksela, wyposażony jest w obiektyw szerokokątny 26 mm z pięciokrotnym zoomem optycznym, możliwość nagrywania filmów w jakości HD oraz tak ciekawe funkcje, jak Pose Guide (urządzenie sugeruje fotografowi najlepsze ujęcie portretowe), znany z aparatów 2View Beauty Shot czy Storyboard maker, który umożliwia skomponowanie historii z wykonanych zdjęć w odpowiedniej kolejności. Dużo zabawy z pewnością dostarczą użytkownikom nowe filtry Smart Filter, takie jak Water Paint czy Cartoon, oraz zupełna nowość – Funny Face. Dzięki tej opcji
można w zabawny sposób modyfikować każdy portret rozciągając, wydłużając czy zwężając twarz fotografowanej osoby. Dodatkowo, aparat pozwala na wykonywanie zdjęć panoramicznych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

WB750 – kompakt z 18-krotnym zoomem optycznym
Do serii aparatów WB dołącza model WB75. wyposażony w szerokokątny obiektyw z 18-krotnym zoomem. Technologia matrycy BSI CMOS, w którą wyposażony jest ten model, w znacznym stopniu redukuje szumy i zniekształcenia, zapewniając wyraźne i ostre zdjęcia oraz nagrania, także w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Dzięki opcji zdjęć seryjnych w tempie 10 klatek na sekundę oraz prędkości nagrywania filmu do 1000 klatek na sekundę aparat ten zapewnia niespotykaną jakość obrazu utrwalanego w czasie rzeczywistym. Nowatorska technologia Dual Capture firmy Samsung łączy oba te tryby i daje możliwość wykonywania zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli przy jednoczesnym kręceniu filmu w jakości HD 1080p. Tam, gdzie liczy się szybkość, funkcja Creative Movie Maker zapewni użytkownikom możliwość prostego tworzenia nagrań w jakości HD. Dodając do zdjęć i filmów nową gamę efektów specjalnych, użytkownik może teraz w mgnieniu oka stworzyć nowy film. WB750 posiada również możliwość tworzenia świetnych zdjęć panoramicznych.
Nie ma znaczenia, czy jest ona pionowa, pozioma, w trybie Live, Action czy 3D. Tryb HDR (High Dynamic Range) nadaje zdjęciom wykonywanym WB750 szeroki zakres tonalny, bez konieczności stosowania oprogramowania do edycji obrazu. Dzięki tej funkcji aparat łączy różne ekspozycje ujęcia, zapewniając optymalne naświetlenie wszystkich elementów kadru.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

ST96
ST9. to ultrasmukły, stylowy aparat kompaktowy, który umożliwia każdemu robienie ciekawych i barwnych zdjęć nawet w niedogodnych warunkach oświetleniowych. Dzięki 14-megapikselowej matrycy BSI CMOS z funkcją Dual Capture tworzy naprawdę dobre ujęcia. Podgląd zdjęć możliwy jest na 2,7-calowym ekranie LCD TFT. Dodatkowo ST96 wyposażony jest w opcję nagrywania w full HD, w szerokokątny obiektyw 26 mm z pięciokrotnym zoomem optycznym, stabilizację obrazu (Dual Image Stabilisation), funkcje panoramowania Live, 3D i Action oraz tryb HDR (High Dynamic Range). Smart Auto 2.0 z opcją Smart Flash identyfikuje i automatycznie wybiera najbardziej odpowiedni z 16 trybów fotograficznych i czterech filmowych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

SMX-F70
Wśród nowości Samsung nie mogło zabraknąć kamery - Model SMX-F7. to kamera SD z matrycą CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli i trybem nagrywania progresywnego (1280 x 720) z szybkością 30 lub 25 klatek na sekundę - odpowiednio dla systemu NTSC lub PAL. Posiada filtr barw podstawowych RGB, aby zapewnić nagraniom bogate, doskonale odwzorowane i naturalne kolory. Matryca CMOS zapewnia również ochronę przed smugami światła, które pojawiają się czasem na matrycach CCD przy filmowaniu bardzo jasnych obiektów, jak np. źródła ostrego światła czy słońce. Aby zapobiec poruszonym ujęciom, SMX-F70 matryca CMOS wyposażona jest w funkcję stabilizacji obrazu Hyper Digital Image Stabilization, dzięki której poruszenia i rozmazania obrazu podczas nagrywania zostały w znacznym stopniu wyeliminowane. Kamera SMX-F70 umożliwia nagrywanie w trybie HD, posiada również optykę Schneider Kreuznach z funkcją intelli-zoom (65x) oraz 52-krotnym zoomem optycznym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)