IFA 2010: Nowości foto-wideo od Samsunga

IFA 2010: Nowości foto-wideo od Samsunga

IFA 2010: Nowości foto-wideo od Samsunga
Źródło zdjęć: © Samsung
09.09.2010 12:33

Podczas targów elektroniki użytkowej IFA 2010 w Berlinie, Samsung przedstawił serię najnowszych aparatów i kamer cyfrowych.

Kamera Full HD

Najnowszy model HMX-T1. to konstrukcja z obiektywem odchylonym pod kątem 20 stopni. Urządzenie wyposażono w dotykowy ekran LCD o przekątnej 2,7 cala oraz możliwość nagrywania filmów i jednoczesnego wykonywania zdjęć w rozdzielczości 4,7 megapiksela. W HMX-T10 zastosowano również czujnik CMOS BSI, dwukrotnie przewyższający czułością konwencjonalne czujniki CMOS, oraz optyczną stabilizację obrazu, by uniknąć rozmazania nagrań.

Kamera HMX-E1. wyposażona została natomiast w obiektyw, który można obrócić w zakresie 270 stopni. Kamera posiada także wbudowany port USB, który pozwoli połączyć kamerę z komputerem lub naładować jej akumulator. Kamerę E10 wyposażono również w czujnik CMOS 1/3,2 cala, pozwalający na nagrywanie filmów w jakości full-HD.

Aparaty dual view

Modele ST60. i ST100 wyposażono w dodatkowe, przednie ekrany LCD o przekątnej 1,8 cala. Dzięki 14-megapikselowej matrycy, oba aparaty zapewniają ostre i wyraźne zdjęcia. Urządzenia wyposażono także w możliwość obsługi za pomocą prostych gestów. Zarówno ST600, jak i ST100 dostępne są w czterech kolorach - różowym, złotym, czarnym i fioletowym.

W nowej linii produktów dual view Samsunga zastosowano obiektywy Schneider Kreuznach oraz optyczną i cyfrową stabilizację obrazu. Model ST60. łączy szerokokątny obiektyw o ogniskowej 27mm z pięciokrotnym zoomem optycznym, natomiast ST100 jest wyposażony w wewnętrzny pięciokrotny zoom optyczny. Oba modele wyposażono w funkcje takie, jak technologia rozpoznawania otoczenia, analizująca kolory, natężenie światła, ruch i tematykę i dobierająca optymalne ustawienia.

Funkcje łączności

Model ST80, z matrycą 14,2 megapiksela rozszerzył gamę aparatów Samsung wyposażonych w łącze Wi-Fi. Aparat wyposażono również w funkcję Samsung AllShare (DNLA), trzykrotny zoom optyczny i trzycalowy dotykowy wyświetlacz. Urządzenie umożliwia także nagrywanie filmów w jakości HD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)