IFA 2010: 10 nowych gadżetów użytkowych

IFA 2010: 10 nowych gadżetów użytkowych

IFA 2010: 10 nowych gadżetów użytkowych
Źródło zdjęć: © Hama
09.09.2010 16:18, aktualizacja: 14.09.2010 10:11

Podczas zakończonych właśnie targów elektroniki użytkowej w Berlinie w cieniu wielkich telewizorów 3D znajdowało się niemało urządzeń mniej spektakularnych, za to znacznie bardziej przydatnych w codziennym życiu. Jednym z producentów, który postawił przede wszystkim na użyteczność była niemiecka Hama. Podczas IFA 2010 producent zaprezentował między innymi 10 nowych gadżetów użytkowych.

Obraz
© (fot. Hama)

Jednym z przykładów jest sterowany pilotem uchwyt ścienny na telewizory plazmowe. Umożliwia widzowi - bez ruszania się z miejsca - przesuwanie ekranu telewizora w prawo lub lewo aż do osiągnięcia kąta, pod którym oglądany obraz jest idealny.

Obraz
© (fot. Hama)

Z myślą o starszych osobach Hama opracowała podręczny skaner papierowych fotografii, który współpracuje z komputerem oraz cyfrowymi ramkami. Zeskanowanie zdjęcia nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Wystarczy wsunąć fotkę do otworu, aby po 5 sekundach znalazła się na dysku twardym peceta lub w pamięci cyfrowej ramki. Skaner Hama ma wielkość niewielkiego kalendarza książkowego i zmieści się w każdej szufladzie.

Obraz
© (fot. Hama)

Kolejnym urządzeniem jest system audio-video przeznaczony do monitorowania pomieszczeń dziecięcych. Zaprezentowana na IFA 201. specjalna kamerka na bieżąco przekazuje aktualne wyczyny milusińskich, a głośnik pozwala rodzicom komentować ich poczynania.

Obraz
© (fot. Hama)

Kolejną domową ciekawostką jest prototyp przełomowego systemu dźwiękowego Audio-Mute-Box dla osób, które lubią słuchać głośnej muzyki na słuchawkach przewodowych i bezprzewodowych. Słuchawki takie, choć są idealne do nieskrępowanej kontemplacji ulubionych utworów, odcinają użytkownika od otoczenia. Bardzo trudno wówczas usłyszeć sygnał telefonu, dzwonek do drzwi czy też płacz dziecka w pokoju obok. Opracowane przez Hama urządzenie wychwytuje wszelkie tego typu impulsy dźwiękowe. Jeśli są odpowiednio głośne, urządzenie odcina dźwięk słuchawek, przez co zwraca uwagę użytkownika, że dzieje się coś, na co być może powinien zareagować.

Obraz
© (fot. Hama)

Miłośnikom lekkich toreb powinien spodobać zasilacz do notebooków, który mieści się w paczce papierosów. Mini-zasilacz Hama jest w pełni funkcjonalnym, 90-watowym urządzeniem do wszystkich typów notebooków (sprzęt oferowany jest w komplecie z 8 adapterami).

Obraz
© (fot. Hama)

Kolejnym zaprezentowanym rozwiązaniem jest podwodna kabura Hama na odtwarzacz MP3 wraz z wodoszczelnymi słuchawkami. Producent zapewnia, że słuchanie muzyki pod wodą może być wyjątkowym przeżyciem.

Obraz
© (fot. Hama)

Z kolei skałkowiczom można polecić plecak fotograficzny skonstruowany właśnie z myślą o ich potrzebach. Hama wyposażyła go między innymi w woreczek na magnezję. Producent zadbał także o kieszenie na bidon z napojem i inne przedmioty przydatne podczas wspinaczki. Oczywiście w kieszeni głównej znajduje się wyprofilowana komora na lustrzankę i akcesoria fotograficzne.

Obraz
© (fot. Hama)

Specjalnie zaprojektowane, zginające się końcówki, umożliwiają wpięcie kabla do gniazda nawet, gdy odległość pomiędzy ścianą a - dajmy na to - tylną ścianką telewizora wynosi 1-2 centymetry. Końcówki kabli zginają się swobodnie we wszystkich płaszczyznach (lewo-prawo, góra-dół). Dzięki temu, aby podłączyć zwykłą antenę, nie trzeba będzie odsuwać od ściany całej szafki telewizyjnej czy komody.

Obraz
© (fot. Hama)

Kolejnym zaprezentowanym rozwiązaniem jest termostat, który automatycznie reguluje temperaturę kaloryfera. Użytkownik może sam zdecydować, jaka temperatura mu odpowiada. Jak przekonuje producent, podczas nieobecności właściciela domu lub mieszkania - na przykład w godzinach pracy - kaloryfer nie musi pracować pełną parą. Wystarczy, że zacznie nieco silniej grzać po powrocie właścicieli do domu czy mieszkania.

Obraz
© (fot. Hama)

Niemiecka Hama zaprezentowała cyfrową ramkę z tunerem DVB-T, w której zastosowano energooszczędne wyświetlacze oraz szczególnie mocne akumulatory litowo-polimerowe o pojemności 2100 mAh. Dzięki temu producent wydłużył czas pracy ramki na wbudowanym akumulatorze do 3 godz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)