IFA 2009: Philips pokazał najnowszy telewizor LED

IFA 2009: Philips pokazał najnowszy telewizor LED

IFA 2009: Philips pokazał najnowszy telewizor LED
04.09.2009 14:12, aktualizacja: 04.09.2009 14:29

Philips wprowadza na rynek nowy telewizor LCD LED 40PFL8664 łącząc minimalistyczne wzornictwo jakość obrazu oraz niskie zużycie energii. Wszystko to zamknięto w smukłej obudowie o grubości zaledwie 39mm, w której umieszczono także technologię Ambilight.

Model 40PFL866. jest jednym z pięciu nowych odbiorników opartych na technologii LED pokazanych przez Philips na targach IFA, przy czym nowa gama obejmuje zarówno modele LED (edge Lit)
, jak i LED Pro (backlit/local dimming). Poza smukłym wzornictwem i jakością obrazu, technologia LED Philipsa zapewnia też dodatkowe korzyści w postaci zwiększonej wydajności energetycznej - dzięki 40% redukcji zużycia energii w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD (CCFL).

Technologia LED została zoptymalizowana z najnowszym mechanizmem przetwarzania obrazu Pixel Precise. Technologia 100Hz Clear LCD oraz szybki panel LCD Full HD 1080. sprawiły, że czas reakcji ograniczono do zaledwie 3ms, eliminując zakłócenia ruchu i efekt smużenia. Nowy telewizor wyposażono także w technologię Philips HD Natural Motion, która umożliwia przetwarzanie obrazów w tempie 250 milionów pikseli na sekundę oraz wstawianie interpolowanych ramke obrazu.

Obraz
© (fot. Philips)

Panel oferuje ponadto wprowadzony przez Philips system Dynamic Contrast dbający o jakość wyświetlanej czerni. Współczynnik kontrastu to 80.000:1. a 14-bitowy system przetwarzania obrazu (RGB) pozwala na odwzorowanie czterech bilionów kolorów.

Model 40PFL866. posiada niewidoczny system dźwiękowy o mocy 2 x10 watów z dwoma zasilanymi przednimi głośnikami – montowanymi za ekranem i skierowanymi do przodu przez osłonę ekranu – oraz dwoma zasilanymi tylnymi wooferami.

Telewizor wyposażono także w funkcję Net TV oferującą łatwy i szybki dostęp internetowy do szerokiego spektrum witryn z poziomu strony startowej/domowej wyświetlanej na ekranie telewizora. Dla zapewnienia optymalnych wrażeń wizualnych treści internetowe są dostosowywane na ekranie telewizora i łatwo dostępne przy użyciu pilota TV.Funkcja Net TV przeznaczona i dostosowana jest do witryn internetowych europejskich partnerów, wśród których znajdują się między innymi: YouTube, eBay, TomTom, Meteo Group, Netlog, Funspot i MyAlbum oraz szereg lokalnych partnerów oferujących lokalne witryny najbardziej popularne w poszczególnych krajach.

Otwarty dostęp za pośrednictwem dedykowanej przeglądarki proponowany jest też do całości zasobów internetu, co pozwala widzowi na proste podłączenie telewizora do domowego routera przez port sieciowy odbiornika bez potrzeby uruchamiania komputera ani opłacania jakiegokolwiek abonamentu.

Model 40PFL866. posiada certyfikację DNLA umożliwiającą dostęp do wszelkich plików muzycznych, obrazów i sekwencji video zapisanych na komputerach domowych lub innych urządzeniach pamięciowych przez wbudowany port Ethernet. Model wyposażony jest ponadto w następujące złącza: cztery gniazda HDMI v1.3a – wszystkie gniazda HDMI posiadają certyfikację CEC, w celu sterowania pozostałymi podłączonymi urządzeniami – dwa gniazda Scart oraz wejścia PC-In VGA oraz component video.

Telewizor pozwala na łatwy dostęp do cyfrowych treści za pośrednictwem wbudowanego gniazda USB obsługującego odtwarzanie plików muzycznych MP3 i LPCM, obrazów JPEG i plików video MPEG1. MPEG2 oraz H.264/MPEG4.

Rekomendowana cena detaliczna brutto wynosi 6499 PLN. Produkt dostępny w sprzedaży od września br.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)