IFA 2009: Mobilny aparat fotograficzny HD firmy Sony

IFA 2009: Mobilny aparat fotograficzny HD firmy Sony

IFA 2009: Mobilny aparat fotograficzny HD firmy Sony
07.09.2009 14:55, aktualizacja: 07.09.2009 15:24

Mobilny aparat HD MHS-PM1 firmy Sony przykuwa uwagę wzornictwem i umożliwia wysyłanie wysokiej jakości zdjęć i nagrań wideo bezpośrednio na strony WWW. Nagrywa filmy w formacie 1080/30p High Definition MP4 (1440x1080/30p), a dzięki zastosowaniu sensora CMOS robi zdjęcia o rozdzielczości 5 megapikseli o wyjątkowej ostrości. Wbudowane oprogramowanie PMB Portable pozwala szybko przeglądać i wysyłać pliki za pomocą kilku kliknięć w systemie Windows/Mac OS

Mobilny aparat HD MHS-PM1 firmy Sony przykuwa uwagę wzornictwem i umożliwia wysyłanie wysokiej jakości zdjęć i nagrań wideo bezpośrednio na strony WWW. Nagrywa filmy w formacie 1080/30p High Definition MP4 (1440x1080/30p), a dzięki zastosowaniu sensora CMOS robi zdjęcia o rozdzielczości 5 megapikseli o wyjątkowej ostrości. Wbudowane oprogramowanie PMB Portable pozwala szybko przeglądać i wysyłać pliki za pomocą kilku kliknięć w systemie Windows/Mac OS (Współpraca z Mac OS wymaga aktualizacji oprogramowania ze strony Sony).

To niewielkie, lekkie urządzenie układa się naturalnie w dłoni i zmieści się praktycznie wszędzie. Obiektyw z zoomem cyfrowym 4. można obrócić nawet o 270° tak, aby widzieć samego siebie podczas wykonywania zdjęć i nagrywania filmów.

Obraz
© (fot. Sony)

Użytkownik może robić zdjęcia wykorzystując pięć trybów sceny (sport, krajobraz, słabe światło, światło z tyłu i automat). Odrębne przyciski do nagrywania filmów wideo i fotografowania pozwalają na korzystanie z obu tych trybów równocześnie. Obrazy są rejestrowane bezpośrednio na karcie pamięci Memory Stick PRO Duo™. (dostępnej opcjonalnie).

Zdjęcia lub filmy, które mają być opublikowane w Internecie, można wstępnie zaznaczyć, wykorzystując przycisk Sharemark. Połączenie z komputerem za pomocą kabla USB powoduje, ze wbudowane oprogramowanie PMB Portable (zgodne zarówno z systemem operacyjnym Windows, jak i OS) szybko przenosi wybrane pliki na strony internetowe przeznaczone do publikowania zdjęć i nagrań wideo. Można więc wysłać swoje fotografie do serwisu Picasa™ Web Albums, a filmy – do YouTube™ i Dailymotion™ bezpośrednio lub przenosząc je tam z folderów w komputerze osobistym metodą „zaznacz i wklej”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)