IEM wprowadza wytyczne w związku z koronawirusem. Personel będzie kontrolował temperaturę

IEM wprowadza wytyczne w związku z koronawirusem. Personel będzie kontrolował temperaturę

IEM wprowadza wytyczne w związku z koronawirusem. Personel będzie kontrolował temperaturę
Źródło zdjęć: © Intelextrememasters.com
27.02.2020 16:21

Koronawirus budzi duże obawy w związku z łatwością przenoszenia się i większą śmiertelnością niż w przypadku zwykłej grypy. Organizatorzy IEM oświadczyli, że w trosce o bezpieczeństwo uczestników wdrożyli specjalne procedury.

Koronawirus sukcesywnie się rozprzestrzenia. Kolejne ognisko pojawiło się we Włoszech. Polska jest na liście krajów zagrożonych epidemią. Z tego powodu organizatorzy IEM zaktualizowali wytyczne dotyczące imprezy.

IEM chce dmuchać na zimne

Organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu informują, że podczas Intel Extreme Masters w Katowicach kładziony będzie nacisk na badanie stanu zdrowia.

Przed wejściem na wydarzenie każda osoba będzie musiała być poddana obowiązkowemu mierzeniu temperatury. W niektórych przypadkach personel przeprowadzi też wywiad medyczny.

W razie wątpliwości dotyczących stanu zdrowia osoby zostaną poddane "dalszym czynnościom". Źródło nie precyzuje jednak, o jakie czynności może chodzić.

Na IEM zostanie zorganizowana dodatkowa opieka medyczna, którą uzupełni nadprogramowa liczba stanowisk medycznych.

Koronawirus coraz bliżej Polski

Koronawirus niebezpiecznie zbliża się do naszego kraju. Najbliższe zachorowania odnotowano za naszą zachodnią granicą - [b]w Niemczech[/b]. Sporo przypadków infekcji odkryto we Włoszech. Widać to doskonale na mapce przygotowaną przez serwis Statista.

Obraz
© Statista

Według informacji serwisu ApyNews, na tę chwilę trwają analizy epidemiologiczne dotyczące odbycia się IEM. Możliwe, że podobnie jak targi MWC w Barcelonie, impreza zostanie odwołana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)