Idealny sposób na ściąganie - długopis z wbudowaną... Wikipedią!

Idealny sposób na ściąganie - długopis z wbudowaną... Wikipedią!

24.02.2011 12:33, aktual.: 04.03.2011 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sposobów na ściąganie jest wiele. Oczywiście żadnego z nich pochwalamy, ale jeśli już trzeba, to nowy "smartpen" wydaje się idealny - zawiera 100 tysięcy haseł prosto z Wikipedii.

Livescribe rozumie potrzeby uczniów i studentów - ze ściągi nie zawsze trzeba skorzystać, ale wypadałoby ją mieć, tak na wszelki wypadek i dla uspokojenia nastroju podczas ważnych sprawdzianów czy kolokwiów. A gdzie najlepiej umieścić ściągawkę? Na długopisie. Teraz już nawet nie trzeba tworzyć ściąg - są zawarte w "smartpenie" firmy Livescribe, dzięki aplikacji Wikipedia. Wystarczy, że napiszemy tym magicznym długopisem słowo, a po chwili zostaną wyświetlone o nim wszelkie informacje zawarte w Wikipedii.

Obraz
© Długopis Livescribe teraz z wiedzą Wikipedii (fot. via Chip.pl)

Niestety, są także złe informacje. Jak na razie Wikipedia dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, a baza artykułów ograniczona jest do liczby 10. tysięcy. Miejmy jednak nadzieję, że Livescribe postara się rozszerzyć możliwości tej aplikacji.

Dołącz do nas na Facebook'u!Facebook'u!

Oprócz tej nowej funkcji, smartpen pozwala także rejestrować dźwięk i go później odtworzyć (wbudowany głośnik), przechowywać materiały na maksymalnie 8 GB wbudowanej pamięci flash, podpiąć słuchawki czy podłączyć do komputera za pomocą złącza microUSB.

Zarządzać dostępnymi aplikacjami można za pomocą wyświetlacza OLED.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (217)
Zobacz także