Idea Bank. Tax Care mimo ogłoszenia upadłości chce dalej świadczyć usługi

Idea Bank. Tax Care mimo ogłoszenia upadłości chce dalej świadczyć usługi
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Frank11

31.07.2019 12:10, aktual.: 31.07.2019 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Tax Care i całej grupie Idea Bank ostatnio nie wiedzie się najlepiej. Spółka Tax Care złożyła wniosek o upadłość, ale sprawa widać nie jest aż tak prosta. Najpewniej nie chce się jeszcze rozstawać z rynkiem, a zrobić tylko pewne przetasowania.

Idea Bank w kryzysie
Grupa Idea Bank zajmuje się usługami finansowymi skierowanymi do niewielkich i średnich firm. Od dłuższego czasu akcje Idea Bank notują coraz mniejsze wartości na giełdzie, a do końca roku mają się odbyć zwolnienia grupowe nawet dla 750 pracowników. To wszystko echa ciężkiej sytuacji z 2018 roku, kiedy to Idea Bank zanotował aż 1,9 mld złotych straty netto, co było ogromnym tąpnięciem dla banku.

Obraz
© Domena publiczna

Firma podejmuje kolejne działania, aby wydostać się z kryzysu i obecne zajścia (pomimo normalnie negatywnego wydźwięku ogłaszania upadłości) miałyby też podchodzić pod proces pozytywnych zmian. Jednak warto wspomnieć o zeszłotygodniowym wykupie wyemitowanych w lipcu 2012 obligacji o wartości nominalnej 77,5 mln złotych. To wydatek, który zbiegł się z momentem problemów kapitałowych banku i spadku formy całej grupy.

Tax Care i Idea Bank z usługami online
Dla ludzi stawiających na nowe technologie w swoich biznesach byłoby źle, gdyby Tax Care całkiem zniknął z rynku. Firma wychodzi naprzeciwko oczekiwań i zapewnia księgowość online. Dzięki jej systemom połączonym z samym Idea Bankiem, można mieć dostęp do wszystkich faktur, rozliczeń i deklaracji z każdego miejsca za pomocą komputera czy tabletu z podłączeniem do Internetu. Sam Idea Bank ma też swoją aplikację mobilną, dzięki której klienci mogą zarządzać swoimi finansami.

Chociaż szkoda, że bank nie udostępnia popularnych płatności w systemie BLIK czy chociażby Google Pay lub Apple Pay. Na pewno mocniej siedzący w temacie nowoczesnych form płatności klienci byliby wdzięczni za udostępnienie takich nowych metod na bezgotówkowe transakcje. Tym bardziej, że coraz więcej banków włącza się do polskiego systemu płatności BLIK, co zwiększa jego atrakcyjność (posiadacze kont z BLIK mogą wykonywać szybkie przelewy za pośrednictwem numeru telefonu, nawet pomiędzy różnymi bankami należącymi do systemu BLIK).

Tax Care nie zamierza znikać z rynku
Tax Care mimo złożenia wniosku upadłościowego będzie sporządzał kolejne zgłoszenie, planowane jest otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Dokument powinien być w najbliższym czasie złożony do sądu. Będzie to jedno z działań dążących do naprawy sytuacji w całej grupie Idea Bank. Jak widać po kondycji firmy zmiany są jak najbardziej uzasadnione. Przejściowy charakter postępowania upadłościowego potwierdzałby fakt, że pracownicy oddziałów Tax Care zapewniają o ciągłości w realizowaniu wszystkich dostępnych dla klientów usług.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)