IBM stawia pracownikom zdalnym ultimatum: wrócicie pracować do biura lub szukajcie innej pracy

IBM stawia pracownikom zdalnym ultimatum: wrócicie pracować do biura lub szukajcie innej pracy23.05.2017 15:37
IBM stawia pracownikom zdalnym ultimatum: wrócicie pracować do biura lub szukajcie innej pracy
Źródło zdjęć: © PAP

IBM był jednym z pierwszych koncernów, który wprowadził możliwość pracy zdalnej dla swoich pracowników. Teraz wycofuje się ze swojego pomysłu.

IBM poinformował tysiące swoich pracowników, żeby wrócili do biura lub zaczęli szukać nowej pracy – poinformował "The Wall Street Journal". Pracownicy zdalni (pracujący z domu lub z małych biur "satelitarnych”) stanowią w IBM aż 40 proc. załogi. Decyzję muszą podjąć do końca tego tygodnia, ale zdecydowana większość zgodziła się na powrót do biur. Zmiana ta podyktowana jest, zdaniem IBM, nowym charakterem wielu stanowisk, co wymaga innego podejścia do pracy.

IBM w rozmowie z "Harvard Business Review" bronił kiedyś pracy zdalnej, argumentując, że pozwala zaoszczędzić firmie ponad 100 milionów dolarów rocznie w samej Ameryce Północnej. Wśród innych korzyści wymieniano wtedy podniesienie produktywności. Pracownicy tracić mieli mniej czasu i energii na rutynowe biurowe czynności. 87 proc. pracowników twierdziło, że produktywność i efektywność ich pracy znacznie się podniosła.

Co ciekawe, jeszcze4 maja na blogu firmowym IBM wyliczał zalety pracy zdalnej. Osoby pracujące na odległość miały być silnie zaangażowane w wykonywane zadania oraz częściej uważały, że ich miejsca pracy są innowacyjne i mniej stresujące.

Źródło artykułu:WP Moto
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)