IBM otwiera swoje centrum w Warszawie!

IBM otwiera swoje centrum w Warszawie!

IBM otwiera swoje centrum w Warszawie!
Źródło zdjęć: © Patrick Finnegan / CC
05.11.2015 11:21, aktualizacja: 05.11.2015 16:14

Firma IBM w ramach rozwoju sieci IBM Studios w Europie ogłosiła otwarcie nowych centrów. W pierwszej kolejności powstaną one w Dublinie i Hursley (Wielka Brytania), a do końca roku firma planuje uruchomić ośrodki w Warszawie, Pradze, Hamburgu i Paryżu. W sumie na całym świecie będzie ich ponad 20.

IBM Studios to miejsca, w których specjaliści z IBM Design i IBM Interactive Experience oraz eksperci z poszczególnych branż współpracują z lokalnymi klientami przy opracowywaniu rozwiązań cyfrowych. Stosują przy tym zasady IBM Design Thinking, koncentrującego się od początku procesu tworzenia na wygodzie użytkownika, oraz IBM Design Language, czyli wytycznych do projektowania, dotyczących m.in. typografii czy tworzenia animacji.

– Oczekiwania wobec technologii biznesowych zmieniły się, ponieważ urządzenia oraz aplikacje, które ludzie wykorzystują do pracy i zabawy są coraz lepiej projektowane – mówi Phil Gilbert, general manager, IBM Design. – Nowe ośrodki dołączą do globalnej sieci IBM Studios, która rewolucjonizuje sposób tworzenia technologii, stawiając w centrum wygodę użytkownika.

Nowe ośrodki IBM Studios będą miały swoje specjalizacje: Dublin i Hursley będą koncentrowały się na projektowaniu rozwiązań IBM, w tym tych z obszarów Watson, Security czy Internet of Things. Z kolei w Warszawie, Hamburgu i Paryżu eksperci będą dbali o wygodę korzystania z aplikacji mobilnych i internetowych, zajmą się również interdyscyplinarnymi projektami pomagającymi klientom w przejściu do prowadzenia biznesu cyfrowego.

– Nowe ośrodki IBM Studios w Europie to dowód na przywiązanie IBM do doskonałego projektowania i innowacyjności. Od dziesiątek lat jesteśmy w awangardzie myślenia projektowego i dlatego budujemy największy tego typu zespół na świecie. Dzięki sześciu nowym lokalizacjom i tym, które planujemy otworzyć w przyszłym roku, będziemy dalej przełamywać konwencje i wdrażać nowy sposób pracy – mówi Matt Candy, Vice President i European Leader, IBM Interactive Experience.

Zespół IBM Interactive Experience liczący 9 700 osób, tworzą projektanci, deweloperzy i konsultanci pracujący z klientami nad projektowaniem wszystkiego, począwszy od wirtualnych showroomów, doświadczenia klienta, biznesowych aplikacji, zawartości treści i innych. W ostatnim czasie zespół IBM Interactive Experience we współpracy z firmą finansowo-budowlaną Nationwide zaprojektował i stworzył pierwszą aplikację bankową na Apple Watch w Wielkiej Brytanii. Dzięki niej klienci są w stanie zarządzać swoimi finansami i podejmować bardziej świadome decyzje na bieżąco, co korzystnie wpływa na zadowolenie z usług Nationwide. Z kolei specjaliści IBM z Warszawy zakończyli niedawno projekt dla Alior Banku mający na celu zmianę sposobu jego działania i współpracy z klientami. Zidentyfikowano ponad 50 pomysłów oraz usprawnień mających poprawić obsługę klienta i zmienić zakorzenione procesy tak, aby bank mógł korzystać z różnorodności danych i możliwości technologii cyfrowych.

- Jesteśmy dumni, że IBM zdecydował się otworzyć Studio w Warszawie. Z jednej strony to fantastyczne miejsce, z którego będą mogli korzystać nasi klienci podczas pracy nad wspólnymi projektami. Z drugiej strony to zespół profesjonalistów i pasjonatów, docenionych przez naszych klientów ze względu na ich unikalne kompetencje, doświadczenie a przede wszystkim umiejętność przekucia kreatywności na wartość biznesową – mówi Maciej Jakubowski, Associate Partner, Interactive Experience Lead Poland.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiceprezes Google’a ostro „hejtuje” Windows 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)