Hyper Poland: Tak wygląda model polskiego hyperloopa. Z Warszawy do Krakowa w 20 minut

Hyper Poland: Tak wygląda model polskiego hyperloopa. Z Warszawy do Krakowa w 20 minut

Hyper Poland: Tak wygląda model polskiego hyperloopa. Z Warszawy do Krakowa w 20 minut
Źródło zdjęć: © Hyper Poland | Wolf 3D
Arkadiusz Stando
23.04.2019 13:09

Startup Hyper Poland na rozpoczęcie swojej pracy nad superszybką koleją potrzebował miliona złotych. Pieniądze udało się zebrać w imponująco krótkim czasie, a więc teraz czekają nas same konkrety. Tak może wyglądać pierwszy polski hyperloop.

Hyperloop ma być innowacyjną koleją przyszłości. Wedle teorii, ledwie zdążycie wygodnie usiąść w Krakowie, a już będziecie w Gdańsku. Czas takiej podróży to w teorii to zaledwie 30 minut. Hyper Poland liczy na 21 minut z Warszawy do Krakowa. Brzmi jak marzenie, ale da się zrobić.

Hyper Poland przedstawiło projekt modelu pociągu, który ma zostać przetestowany jeszcze w maju. Wspólnie z firmą Wolf 3D, zaprojektowano makietę wagoniku Hyperloopa, który Hyper Poland przedstawia na targach i konferencjach. Wolf 3D zajmuje się też projektem finalnego wyglądu maszyny. Poniżej zobaczycie efekty.

Obraz
© Hyper Poland | Wolf 3D

W marcu Hyper Poland ogłosiło nawiązanie współpracy z łódzką firmą TME. Producent dostarczy komponenty elektryczne i podzespoły. Na początek firma skupi się na testach wykorzystywania zjawiska lewitacji magentycznej. Do tego zostanie stworzony wagonik w skali 1:5. Testy mają odbyć się jeszcze w maju.

Obraz
© Hyper Poland

Na przełomie 2019 i 2020 roku lewitować ma już pojazd o właściwych rozmiarach. Twórcy mają nawet miejsce, w którym powstanie testowy tor - to tereny pod Łodzią.

Obraz
© Hyper Poland | Wolf 3D
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (557)