Hush - fotel, który pomoże odciąć się od świata

Hush - fotel, który pomoże odciąć się od świata

Hush - fotel, który pomoże odciąć się od świata
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
12.06.2012 09:32

Brytyjska designerka Freyja Sewell rozumie, że bombardowani wiadomościami, hałasami i wymaganiami pędzącego świata, chcielibyśmy czasem zwinąć się w kłębek i oddzielić od całego tego zgiełku ciepłym, przytulnym kokonem. Filcowe siedzisko HUSH pomoże zaspokoić tę potrzebę.

Mebel może służyć jako zwykły fotel, ale w razie potrzeby zwija się, umożliwiając ucieczkę do miękkiego, przytulnego wnętrza. Cokolwiek powiedziałby na to Freud, niewielu z nas nigdy nie czuło potrzeby, by się schronić w takim miejscu.

Siedzisko jest zrobione z jednego kawałka wełnianego filcu o wymiarach 17. x 400 centymetrów i grubości 12 milimetrów. Uszycie HUSH wymaga zużycia 150 metrów wełnianej przędzy. W środku znajdują się poduszki wypełnione wełną z recyclingu.

Sewell tłumaczy, że wybór tworzywa nie był przypadkowy. Projektantka tłumaczy, że dała się przekonać brytyjskiej organizacji Campaign for Wool, promującej wełnę jako materiał naturalny, przepuszczający powietrze, trwały, miękki i –. co najważniejsze – produkowany w kraju.

Artystka obiecuje, że jej mebel będzie można kupić „wkrótce”. Nie warto zwlekać! Znając liczbę osób o skłonnościach eskapistycznych, jestem pewna, że popyt na rynku istnieje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)