Hub Xtorm. Niezbędny gadżet do nowoczesnego laptopa

Hub Xtorm. Niezbędny gadżet do nowoczesnego laptopa

Hub Xtorm. Niezbędny gadżet do nowoczesnego laptopa
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko
24.07.2018 17:06

Szukałeś kiedyś eleganckiego huba USB? Sprawa nie jest wcale taka łatwa. Oferty sklepów zdominowały tanie, plastikowe i brzydkie urządzenia, które nijak nie pasują do nowoczesnych ultrabooków. Na szczęście jest Xtorm.

Od ultrabooków oczekujemy m.in. minimalnych wymiarów, niskiej wagi i funkcjonalności. Niestety te czasem się wykluczają. Jednym z trendów jaki panuje obecnie wśród producentów ultrabooków jest stosowanie wyłącznie portów USB-C. W przypadku takich urządzeń ma to jak największy sens. USB-C to najnowszy standard tego uniwersalnego łącza, jest szybki, wielofunkcyjny, i przede wszystkim jest zdecydowanie mniejszy od USB 2.0 lub 3.0. Nawet te kilka milimetrów ma znaczenie w przypadku najcieńszych ultrabooków.

Obraz
© WP.PL

Niestety USB-C jest póki co dość nowym standardem. Oznacza, to że większość peryferiów jak myszki, klawiatury, drukarki, etc. o ile nie są bezprzewodowe, to prawdomównie korzystają z "dużego" portu USB. Dodatkowo w ultrabookach coraz częściej producenci rezygnują z portu Ethernet, do podłączenia kabla internetowego, wszystko w celu oszczędzenia wagi i rozmiarów.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Na te wszystkie bolączki rozwiązaniem jest zewnętrzny hub z odpowiednimi portami. Oczywiście takie rozwiązanie nie jest idealne. Nikt nie lubi korzystać z "dongli", ale jak już trzeba, to niech taki hub chociaż jakoś wygląda. Taki właśnie jest hub Xtorm, który dostałem od tej firmy do testów.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Model, który trafił w moje ręce ma 2 porty USB 3.0, jeden USB-C oraz port Ethernet. Całość zamknięta jest w eleganckiej, smukłej, aluminiowej obudowie. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, a estetycznie hub Xtorm jest taki jaki powinien być dobry hub –nierzucający się w oczy i prawie niewidoczny. Nie rozumiem czemu tak dużo firm produkujących takie akcesoria upiera się, aby produkować sprzęt o krzykliwych kolorach i dziwacznych kształtach, ale Xtorm jest pierwszą jaką widziałem która postawiła na minimalizm i dyskrecję.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Oczywiście Xtorm nie jest jedyną firmą na świecie, która produkuje huby w takim stylu. Nie odkryli tutaj Ameryki ani nie stworzyli nowego Iphone'a. Nie, produkują tylko porządny sprzęt, który uzupełni braki nowoczesnych ultrabooków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)