Huawei zakończył testy terenowe ogólnoeuropejskiej sieci 400G

Huawei zakończył testy terenowe ogólnoeuropejskiej sieci 400G

Huawei zakończył testy terenowe ogólnoeuropejskiej sieci 400G
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.06.2012 13:08, aktualizacja: 29.06.2012 14:29

HUAWEI oraz KPN International poinformowały o pomyślnym zakończeniu prób terenowych pierwszej ogólnoeuropejskiej sieci 400G. Oparta na technologii optycznej OTN sieć 400G ma długość 540 km i łączy Amsterdam w Holandii z Dusseldorfem w Niemczech. Wydajność systemu została potwierdzona ze znacznym marginesem poprzez dodanie dodatkowych 300 km sieci do stacji krańcowej. Udane próby długodystansowe sieci 400G przeprowadzone na aktualnie użytkowanej sieci stanowią wielki krok naprzód w rozwoju tej technologii, wyprowadzając ją poza budynki laboratoriów.

Geometryczny przyrost ilości przesyłanych danych obciążających infrastrukturę sieciową prowadzi do przyspieszenia procesu wdrażania komercyjnych sieci 100. na dużą skalę. Huawei wdrożyło już na całym świecie ponad 55 tys. km tego typu sieci.

Transmisje w standardzie 400. są testowane na ogólnoeuropejskiej infrastrukturze sieciowej KPN International, wdrażanej przez Huawei od roku 2008 przy użyciu produktów NG-WDM – była to też pierwsza sieć zmodernizowana przez Huawei do standardu 100G w roku 2011. Odcinek, na którym przeprowadzono testy, należy do najbardziej obciążonych fragmentów sieci. Próby terenowe potwierdziły wyniki uzyskane wcześniej w warunkach laboratoryjnych i potwierdziły nadzieje pokładane w tej metodzie transmisji. Następny krokiem będą testy z wykorzystaniem technologii DSP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)