Huawei ma dość oskarżeń o szpiegostwo. Rezygnuje z rynku USA

Huawei ma dość oskarżeń o szpiegostwo. Rezygnuje z rynku USA

Huawei ma dość oskarżeń o szpiegostwo. Rezygnuje z rynku USA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.12.2013 11:00

Po wielu latach oskarżeń o cyberszpiegostwo, chińska firma Huawei zapowiada zakończenie swoich działań na rynku amerykańskim.

Obecność firmy Huawei na amerykańskim rynku telekomunikacyjnym nigdy nie była mile widziana przez amerykańskie władze, które co rusz oskarżały producenta o cyberszpiegostwo na rzecz chińskiego wywiadu. Wygląda na to, że miarka się przebrała, bo dyrektor generalny Huawei, Ren Zhengfei, zapowiedział w wywiadzie dla francuskiego Les Echos wyjście swojej firmy z tamtejszego rynku.

- _ Jeśli Huawei znajdzie się w samym centrum amerykańsko-chińskich relacji i ma stwarzać jakiekolwiek problemy, to nie warto _ - powiedział Zhengfei. - _ Dlatego postanowiliśmy wyjść z amerykańskiego rynku i nie stać pośrodku _ - dodał.

Na razie nie wiadomo jak poważne są groźby dyrektora Huawei, bowiem rzecznik firmy starał się niejako dementować słowa swojego szefa, twierdząc iż chiński producent "pozostanie zobowiązany swoim klientom, pracownikom, inwestycjom, operacjom i sprzedaży na ponad 1 miliard dolarów w Stanach Zjednoczonych".

Być może więc chodzi o to, że Huawei utrzyma wszystkie swoje operacje na rynku USA, ale przestanie poszukiwać nowych możliwości rozwoju.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowe, lepsze i wygodniejsze USB"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)