Huawei: 5 tys. euro za projekt aplikacji mobilnej

Huawei: 5 tys. euro za projekt aplikacji mobilnej

Huawei: 5 tys. euro za projekt aplikacji mobilnej
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
23.07.2013 15:00

Huawei wraz z partnerami - firmą Microsoft oraz Europejskim Forum Młodych Innowatorów (EYIF) zaprasza młodych programistów do udziału w konkursie na projekt aplikacji mobilnej.

W konkursie InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft mogą wziąć udział studenci i młodzi profesjonaliści z branży, którzy nie ukończyli 27 roku życia i są mieszkańcami Unii Europejskiej. Celem inicjatywy jest walka z wykluczeniem społecznym poprzez rozwój "e-umiejętności", popularyzację procesu "e-partycypacji" oraz promowanie przedsiębiorczości wśród osób młodych.

Zdobywcy głównej nagrody otrzymają 5 tys. euro oraz wsparcie podczas komercyjnego wdrożenia swojej aplikacji, co ułatwi im promocję produktu i przyczyni się do popularyzacji przedsiębiorczości wśród młodych osób. Osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce, a także najlepiej oceniona zawodniczka (Female Developer Prize) zostaną zaproszone w podróż po centrach badawczo-rozwojowych Huawei w Chinach. Wszystkie nagrodzone osoby oraz zdobywca nagrody publiczności, otrzymają możliwość promocji swoich produktów w sklepie z aplikacjami Microsoft Windows. Szóstka finalistów weźmie udział w szkoleniu technicznym i marketingowym podczas warsztatów w Brukseli. Dwunastu najlepiej ocenionych uczestników otrzyma smartfony z oferty Huawei.

Szacuje się, że do 2015 roku, pracodawcy Unii Europejskiej nie będą w stanie znaleźć pracowników na ok. 900 tys. wakatów w branży IT. InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft jest jednym z wielu projektów realizowanych przez organizatorów, które wpisują się w przyjętą przez UE strategiczną politykę budowy inteligentnej, zrównoważonej gospodarki, sprzyjającej integracji społecznej do roku 2020. Jej celem jest powstrzymanie młodych specjalistów przed emigracją, stworzenie nowych szans i możliwości.

Propozycje konkursowe można nadsyłać do 8 września 2013. Zwycięzcy odbiorą nagrody podczas ceremonii końcowej, która odbędzie się w Brukseli, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pomiędzy 18 a 24 listopada 2013.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)