HTC One M8 oszukuje w benchmarkach

HTC One M8 oszukuje w benchmarkach

HTC One M8 oszukuje w benchmarkach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.04.2014 13:00

Fałszowanie wyników testów czy optymalizacja wydajności? HTC ma bardzo ciekawe podejście, jeśli chodzi o testowanie wydajności swojego najnowszego telefonu HTC One M8.

Tuż po premierze HTC One M8. kiedy to w sieci pojawiły się pierwsze wyniki benchmarków tego telefonu, nie wszyscy uwierzyli, że nowy flagowiec od HTC jest aż tak szybki. Z wyjaśnianiem wątpliwości pośpieszył sam producent. HTC przyznało, że ich najnowszy smartfon przechodzi w tryb wysokiej wydajności (high performance mode), jeśli system wykryje, że użytkownik uruchamia jedną z popularnych aplikacji do przeprowadzania benchmarków. Krócej: jeśli chcesz przetestować wydajność HTC One M8 i telefon to wykryje, zacznie działać szybciej.

Oczywiście zwiększona wydajność sprzętowa odbywa się kosztem baterii. HTC twierdzi oczywiście, że nie zrobiło nic złego i gdzieś między wierszami sugeruje, że wszyscy producenci uciekają się do podobnych trików. Co więcej, tryb wysokiej wydajności został udostępniony dla użytkowników. Trzeba go trochę poszukać w gąszczu ustawień, ale jest.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)