HTC EVO 3D - trójwymiarowy telefon: ekran i aparat w 3D

HTC EVO 3D - trójwymiarowy telefon: ekran i aparat w 3D

27.06.2011 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC ogłosiło premierę swojego najnowszego dziecka – HTC EVO 3D - smartfonu z ekranem 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów. Użyty aparat fotograficzny o 5-Mpx matrycy pozwala kręcić filmy i zdjęcia 3D. Użytkownicy nowego EVO 3D mogą również korzystać z serwisu HTC Watch, umożliwiającego oglądanie hollywoodzkich przebojów filmowych i własnych filmów w 3D.

Stereoskopowy ekran pozwala tworzyć trójwymiarowe efekty w sposób, tak jakby obrazy i filmy wyświetlane były w głębi i przed ekranem, bez konieczności korzystania z okularów 3D. Sam ekran ma przekątną 4,3-cala i pracuje w rozdzielczości qHD. Telefon napędzany jest 1,2 GHz procesorem Qualcomm Snapdragon, co powinno umożliwić płynną pracę z telefonem, czy treściami 3D.

Dopełnieniem konstrukcji HTC EVO 3. jest najnowszy HTC Sense. Użytkownicy mogą korzystać z trójwymiarowego menu i według własnych upodobań modyfikować aktywną blokadę ekranu, która staje się źródłem informacji o najważniejszych wydarzeniach – od zdjęć po wpisy serwisów społecznościowych.

Obraz
© (fot. HTC)

Dwa 5-magapikselowe aparaty HTC EVO 3. oferują nowe funkcje, umożliwiające uchwycenie obrazu takiego, jaki widzi użytkownik. Aparat pozwala na przełączenie między trybem 2D i 3D oraz dodanie nowej perspektywy do obrazów za pomocą funkcji Tiltshift Effect. Rozmywa ona wybrane obszary ekranu uzyskując efekt trójwymiarowości. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi o maksymalnej przesłonie f/2.2 aparat powinien poradzić sobie także w warunkach słabego oświetlenia. Kamera pozwala filmować wideo jakości HD 720p z prędkością 30 klatek na sekundę.

Telefon ma trafić do sprzedaży w lipcu. Oficjalnej ceny nie podano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)