HR: HD DVD czeka trumna. Lub kremacja

HR: HD DVD czeka trumna. Lub kremacja

HR: HD DVD czeka trumna. Lub kremacja
15.02.2008 20:00, aktualizacja: 17.02.2008 11:59

Amerykański Hollywood Reporter utrzymuje, że Toshiba przygotowuje się do pogrzebu formatu HD DVD. Korporacja nie potwierdza tych doniesień, ale ostatnie decyzje wytwórni filmowych nie wróżą następcy DVD niczego dobrego.

Hollywood Reporter przygotował raport, w którym zacytował "godne zaufania źródła". Zgodnie z nim w przeciągu najbliższych kilku miesięcy Toshiba całkowicie uśmierci opracowanego przez siebie następcę DVD - czyli HD DVD.

Z wydawania filmów na krążkach HD DVD zrezygnował już Warner Bros; Netflix nie chce ich wypożyczać, a Best Buy - sprzedawać ( chyba że zażyczą sobie tego klienci ). Nawet Wal-Mart wycofa się z oferowania sprzętu HD DVD w lecie bieżącego roku - trudno nie odnieść wrażenia, że niedawne obniżki cen - http://www.pcworld.pl/news/129513.html do poziomu 260 zł za odtwarzacz HD miały na celu opróżnienie magazynów.

Obraz
© (fot. Hollywood Reporter)

Toshiba nie potwierdza rewelacji Hollywood Reportera. Przedstawiciele firmy twierdzą, że korporacja planuje obserwować rynek i reakcję odbiorców na promocyjne oferty sprzedaży.

Dodatkowe informacje: "Report: Toshiba making funeral plans for HD DVD; Wal-Mart to go all Blu ( updated ) - http://arstechnica.com/news.ars/post/20080215-report-toshiba-making-funeral-plans-for-hd-dvd.html" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)