HP Pavilion HDX - idealny do grania i filmów HD

HP Pavilion HDX - idealny do grania i filmów HD

HP Pavilion HDX - idealny do grania i filmów HD
07.05.2007 09:00, aktualizacja: 07.05.2007 09:17

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowego notebooka HP - modelu Pavilion HDX. Urządzenie przeznaczone ma być przede wszystkim dla graczy, choć może ono także pełnić rolę przenośnego centrum rozrywki, umożliwiającego oglądanie filmów HD.

Pavilion HDX będzie konkurował z innymi dostępnymi już na rynku przenośnymi komputerami, których docelowymi klientami są gracze. Urządzenie ma oferować duży wyświetlacz ( o 20-calowej przekątnej ) oraz wydajną kartę graficzną - z serii GeForce 8000 Go. Nie zapomniano też o odpowiedniej jednostce centralnej, którą będzie prawdopodobnie procesor Intel Core 2 Duo ( 2,4 GHz ). Nie wykluczone jest też, że producent sięgnie po układ Intel Core 2 Extreme pracujący z częstotliwością 2,6 GHz lub wyższą.

Urządzenie będzie pozwalało na cieszenie oczu jakością obrazu oferowaną przez filmy HD. Wyposażone zostanie w odpowiedni napęd ( HD DVD lub Blu-ray ), wyjście HDMI oraz bezprzewodowy pilot Windows Media Center ( jego gniazdo znajduje się po lewej stronie klawiatury ). Warto też wspomnieć o wbudowanej kamerze internetowej oraz wadze, która - jak można się było spodziewać - nie będzie mała ( ponad sześć kilogramów ).

Niestety dokładna data wprowadzenia urządzenia do sprzedaży oraz jego przewidywana cena nie zostały podane.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)