HP Neverstop Laser 1000w – pierwsza na świecie drukarka laserowa bez kartridży

HP Neverstop Laser 1000w – pierwsza na świecie drukarka laserowa bez kartridży

HP Neverstop Laser 1000w – pierwsza na świecie drukarka laserowa bez kartridży
Źródło zdjęć: © WP.PL
Piotr Urbaniak
10.01.2019 17:31, aktualizacja: 10.01.2020 17:37

Drukarka. Urządzenie, z którego korzysta każdy. Bez niej nie jest w stanie funkcjonować nawet najmniejsza firma. Ale jaka powinna być? Przede wszystkim tania w eksploatacji, ale równocześnie niezawodna i prosta w obsłudze. Przetestowany przez nas model HP Neverstop Laser 1000w to sprzęt, który spełnia wszystkie powyższe wymagania.

HP Neverstop Laser 1000w to monochromatyczna drukarka, umożliwiająca wysokonakładowy druk laserowy przy bardzo niskich kosztach wydruku. Na tle innych urządzeń tego typu wyróżnia się innowacyjną metodą uzupełniania tonera. Zamiast standardowych kartridży zastosowano tutaj strzykawkę z tonerem, dzięki której szybko, łatwo i bez bałaganu można uzupełnić materiały eksploatacyjne w drukarce. Wymiana (a raczej wystrzykiwanie) tonera to prosta i zaledwie kilkunastosekundowa kwestia – wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem, podłączyć go do drukarki, przekręcić i wstrzyknąć zawartość. Wszystko odbywa się sprawnie, bez brudzenia rąk. I niedrogo. Producent zapewnia, że po pierwszym otwarciu zestawu można wydrukować aż 5000 stron A4, zaś strzykawka z tonerem pozwala na druk do 2500 stron. Standardowy koszt wydrukowania pojedynczej strony na domowej drukarce laserowej to około 15-20 gr. Tymczasem strzykawka z tonerem do HP Neverstop kosztuje 49 zł i pozwala wykonać 2,5 tys. wydruków. Łatwo policzyć, że daje to niecałe 2 gr za stronę. Nawet 10-krotnie mniej.

Na tym rewelacje dotyczące innowacyjnej technologii HP się nie kończą, otóż 75 proc. materiałów wykorzystywanych do produkcji zestawu służącego do uzupełniania tonera, stanowią tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu.

Neverstop, czyli nigdy się nie zatrzymuj

Sprawdziliśmy HP Neverstop 1000w zadając jej wydrukowanie w jednym ciągu całej ryzy papieru, czyli 500 stron zapełnionych od samej góry, do samego dołu, litym tekstem. Cały proces drukowania nie zajął dłużej niż kwadrans, a więc szybkość wydruku wynosi około 30 stron na minutę. Ostrość czcionki bez najmniejszych zarzutów, zdecydowanie topowa w tej klasie.

Jednocześnie system uzupełniania tonera strzykawką okazał się być absolutnym majstersztykiem. Wystarczy sobie przypomnieć, ile wysiłku wymaga czasem ten zabieg. Szarpanie się z mechaniką drukarki, sztywne zaczepy – nic z tych rzeczy. Tu cały proces ogranicza się do odsunięcia zaślepki i wstrzyknięcia tonera. Chwila moment i zasobnik jest pełny, bez żadnej gimnastyki.

Obraz
© Materiały prasowe

Drukuj po Wi-Fi oraz ze smartfonu

Dużym plusem HP Neverstop 1000w jest elastyczność w konfiguracji. Drukarkę można podłączyć do komputera, Windows PC lub Apple Mac, zarówno kablem USB, przewodowo, jak i poprzez bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. Tak, aby na przykład korzystało z niej wielu użytkowników w środowisku małej, kilkuosobowej firmy czy nawet większej, średniej wielkości organizacji.

HP Neverstop 1000w można podłączyć do routera i udostępnić w sieci lokalnej. Albo łączyć się z nią w technologii Wi-Fi Direct, czyli połączenia bezpośredniego. Tylko z wybranych urządzeń.

Obraz
© Materiały prasowe

Na uwagę zasługuje ponadto możliwość bezpośredniego wydruku z urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet. Służy do tego dedykowana aplikacja HP Smart. Oprócz samego drukowania z aparatów przenośnych urządzeń mobilnych na uwagę zasługuje niewątpliwie fakt, że współpracować z drukarką możemy z dowolnego miejsca na Ziemi, dzięki pełnemu dostępowi do pamięci w chmurze. HP Neverstop 1000w kompatybilna jest również z technologią Apple AirPrint.

HP Neverstop 1000w – czy warto?

Podsumujmy. HP Neverstop 1000w to jedyna taka drukarka laserowa na świecie, która pozwala uzupełnić sam toner, zwalniając użytkownika z konieczności zakupu drogich kartridży. Dzięki temu eliminuje przerwy w druku i jest niewiarygodnie tania w eksploatacji. Zapewnia przy tym topową jakość wydruku i równie dobrą elastyczność podłączenia do posiadanej infrastruktury komputerowej. I to wszystko w cenie zaledwie 899 zł, od razu z zasobami tonera pozwalającymi wydrukować około 5 tys. stron. Tak, zdecydowanie warto!

Partnerem materiału jest HP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)